Przeczytasz w 2 min 23 wrz 2021

Twój outdoorowy niezbędnik na jesień

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 2 min

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę… outdoorowych ubrań, akcesoriów i gadżetów, które przydadzą Ci się w terenie. Sprawdź, jakie elementy warto zabrać w pełną przygód, niespodzianek i wyzwań wycieczkę.

Obowiązkowe ubrania na jesienna trasę

Nieważne, gdzie tej jesieni poniosą Cię nogi, pewne elementy w Twojej outdoorowej stylówce pozostają niezmienne. Liczy się Twój komfort i bezpieczeństwo, a w coraz chłodniejsze i zmienne atmosferycznie dni także ciepło. Do bazowego zestawu złożonego z dołu (leggisów, dresu, bojówek) i góry (longsleeve lub bluza) obowiązkowo dodaj kurtkę i nakrycie głowy. Przydatna będzie tutaj zarówno wiatrówka, jak i kurtka przeciwdeszczowa wzmocniona odpowiednią membraną. Im więcej kieszeni, tym lepiej! Kompletując stylizację w teren, koniecznie zerknij, w jakie funkcjonalności zostały wyposażone Twoje ubrania.. Materiały regulujące temperaturę, przepuszczające powietrze, a jednocześnie chroniące przez wilgocią, wiatrem, promieniami UV (jesienią też musisz na to uważać) będą świetnym wyborem.

Buty na wyprawy małe i duże

Wygodne buty to kolejnych must have fanki i fana outdooru. Jest to tak ważna kwestia, że zasługuje na osobny akapit. Przed Tobą skaliste szlaki, błotniste drogi, obsypane jesiennymi liśćmi ścieżki… Zrób wszystko, aby przejść po nich pewnym krokiem! Buty z antypoślizgową podeszwa, odpowiednią amortyzacją i wodoodporną membraną będą strzałem w dziesiątkę! W trudniejszy teren zabierz ze sobą buty sięgające za kostkę, które zapewnią jej stabilizację i uchronią przed kontuzją.

Torby, plecaki, saszetki – spakuj się w dobrym stylu!

Termos z gorącą herbatą (lub kawą – zależy, co lubisz), latarkę, powerbank, pelerynę przeciwdeszczową czy dodatkową parę skarpetek musisz do czegoś spakować. W grę wchodzi, oczywiście, plecak, czyli Twój najwierniejszy kompan wszelakich wycieczek. Kolor i kształt dobierz według własnego gustu. Ten dodatek może być w zupełnie neutralnych barwach, tak, aby pasował do każdej stylówki lub wręcz przeciwnie – soczysty, neonowy kolor i odblaskowe elementy sprawią, że nie pozostaniesz niezauważona. Liczy się Twój komfort, dlatego przed wyruszeniem w trasę dopasuj długość szelek i sprawdź, czy na pewno dobrze Ci się go nosi. Pod ręką warto mieć też saszetkę, przewieszoną przez ramię lub umocowaną wokół talii. Przyda się na drobiazgi, choćby telefon.

Gotowe, możesz ruszać! A jeśli nie czujesz się pewnie, sprawdź, czy czegoś nie zapomniałaś:Przeczytaj inne artykuły