Wracamy do szkoły? Nostalgicznie modny powrót do czasów młodości

Justyna M.
|
30 sierpnia 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Wraca szkoła, a wraz z nią moda i ubrania, które znamy z lat 2000. Gotowi na nostalgiczną podróż do czasów młodości?

Koniec lata kojarzy nam się przede wszystkim z powrotem do codziennych obowiązków, coraz krótszymi dniami i chłodniejszymi miesiącami, na które warto się przygotować! Wrzesień to idealny czas na wymianę garderoby i zakup cieplejszych ubrań, które sprawdzą się w trakcie nadchodzącej jesieni. Niezależnie od tego, ile masz lat, czy idziesz do wymarzonego liceum, posyłasz dzieci do szkoły, czy może wracasz po wakacjach do biura, postaw na najnowsze trendy inspirowane stylem lat minionych

Trend Y2K – sentymentalny powrót do przeszłości

We wrześniu wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w wielu z nas budzi się nostalgia za nastoletnimi czasami. Tęsknimy za beztroskimi chwilami spędzonymi w klasach pełnych kolegów i koleżanek, oryginalnymi stylizacjami, popkulturą młodości przepełnioną ulubionymi serialami i utworami ówczesnych bożyszczy młodzieży. Wiemy, że czasy tej swoistej wolności i swobody, wynikające w sumie z młodego wieku, już nie wrócą, choć na wszelkie sposoby staramy sobie o nich przypominać. Wyrazem tego są trendy, w których niczym flasbacki, wracają wspomnienia. Zachwycaliśmy się już latami 80. i 90., od jakiegoś czasu triumf święcą lata 2000. Do trendu Y2k nawiązują projektanci, styliści i influencerki z TikToka. Teraz, patrząc z dystansu w nie tak odległą przeszłość, możemy na nowo zachłysnąć się modą, która na początku XXI w. była tak zła, że aż dobra.

Ubrania, które siedzą w ostatniej ławce

A na ten wyrazisty styl, jaki teraz reprezentuje trend Y2K kiedyś patrzyłyśmy z rozbawieniem – a było to kilka po tym, gdy jako nastolatki podpatrywałyśmy stylówki Britney Spears czy Paris Hilton. Welurowe dresy, biodrówki czy podkreślające talię crop topy, stanowią najbardziej charakterystyczne elementy garderoby z tamtej dekady – to właśnie te elementy na początku milenium wplatałyśmy do szkolnych stylizacji. Dziś możemy je nosić bez obaw, na pewno nikt nie posadzi nas za karę do pierwsze ławki ;) Dlatego jeżeli szukamy propozycji, które niegdyś królowały na czerwonych dywanach i srebrnym ekranie, warto sprawdzić propozycje od takich marek jak Juicy Couture, Sixth June, Adidas czy Fila.