Przeczytasz w 2 min 24 lut 2018

5 rzeczy, które musisz wyrzucić ze swojej szafy

tekst: Anna Szwec
Przeczytasz w 2 min

Uporządkowana garderoba znacznie ułatwia życie. Sprawdź, z jakimi rzeczami powinnaś się definitywnie pożegnać!

Wiemy, że porządki w szafie nie należą do najłatwiejszych. Ciężko rozstać się z ubraniami, nawet jeśli już od dawna ich nie założyliśmy. Do niektórych rzeczy mamy sentyment, w innych pokładamy jeszcze nadzieję, co do tego, że staną elementem naszej stylizacji i cierpliwie czekają na wyjątkową okazję.  Istnieją jednak rzeczy, z którymi powinnaś się bez żalu pożegnać. Jakie? Przeczytajcie!


źródło: http://moja.ba/wp-content/uploads/2016/01/ormar-zena.png

Zbyt wysokie szpilki

Na pewno są piękne, i na pewno wyglądają obłędnie. Jeśli jednak nie potrafisz w nich chodzić, istnieje nikła szansa, że kiedykolwiek je założysz. Warto wymienić je na równie ładny, ale jednak niższy model, który na pewno sprawdzi w przypadku większej ilości okazji.

“Zmęczona” bielizna

Przejrzyj swoją szufladę z bielizną i pożegnaj rozciągnięte figi, zdeformowane biustonosze czy dziurawe rajstopy i skarpety. Bielizna to bardzo ważny element garderoby, dlatego warto dbać o to, by była do nas odpowiednio dopasowana.

Za małe ubrania

Każda z nas ma kupkę ubrań na okazję pt. “Założę jak schudnę”. Póki jednak ciężko nam się w nie wcisnąć, nie ma z nich żadnego pożytku. Do momentu zrzucenia przez nas kilku kilogramów, trendy mogą diametralnie się zmienić i może okazać się, że dana rzecz wcale się już nam nie podoba. Jedna rzecz może być motywatorem w drodze o szczuplejszą sylwetkę, jednak 1/3 szafy za małych ubrań to strata miejsca i pieniędzy.

Zniszczone torebki i plecaki

Jeśli nie poradził sobie z nimi kaletnik czy krawcowa, niestety, nadszedł ich czas. Nawet jeśli to nasza ulubiona torebka, zniszczona, nie robi już takiego wrażenia a pęknięcia na skórze wyglądają po prostu nieestetycznie.

Ubrania “po domu”

Nie wpadaj w pułapkę gromadzenia każdego wyciągniętego t-shirtu, bluzy czy dresu. To, że w domu nikt nas nie widzi, nie znaczy, że powinnyśmy ubierać tylko workowate fasony w spranych kolorach. Zapewniamy, że będziesz czuła się lepiej chodząc po domu w rzeczach, w których nie wstydziłabyś się zejść do najbliższego sklepu po bułki.

 

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

10 rodzajów obcasów, które powinna znać każda kobieta >>

Modowe trendy na rok 2018>>

Kolczyki w wersji XXL – najmodniejsza biżuteria sezonu>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

Przeczytaj inne artykuły