Przeczytasz w 3 min 12 sie 2016

Jak sprawić, by nogi wydawały się dłuższe?

tekst: Izabela C.
Przeczytasz w 3 min

krótkie spodenki

Ubranie może zdziałać cuda – pozwala zakryć miejsca, których nie chcesz pokazywać, wyeksponować największe atuty sylwetki albo oszukać oko i poprawić niewielkie niedoskonałości – na przykład optycznie wydłużając nogi. Zobaczcie, jak to zrobić!

Krótkie spódnice i sukienki

Ta znana od dawna zasada nigdy nie zawodzi! Odsłonięcie nóg sprawia, że momentalnie wydają się dłuższe. Nawet jeśli masz długi tułów i krótsze nogi, noszenie krótkich spódnic i sukienek stworzy iluzję długich i szczupłych nóg. Jeśli nie lubisz odsłaniania ciała, dobierz do nich rajstopy, które sprawią, że będziesz czuła się bardziej komfortowo, a w zestawieniu z butami w podobnym odcieniu sprawią, że nogi będą wydawały się jeszcze dłuższe!

krótkie spódnice i sukienki

  1. Review 2. Answear, 3. Guess Jeans 4. Mango

Rajstopy i buty w podobnym kolorze

Ten trik działa nie tylko przy krótkich spódnicach, więc możesz wykorzystać go też w sytuacjach, w których mini nie jest odpowiednią długością. Jeżeli założysz czarne rajstopy i buty, które są w tym samym kolorze lub bardzo podobnym odcieniu, Twoje nogi będą wydawały się dłuższe – oko nie zatrzymuje się na wyraźnie kolorystycznie odciętych butach. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku braku rajstop – jeśli dobierzesz buty w kolorze Twojego ciała, nogi będą wyglądały jakby ciągnęły się do nieba!

buty w kolorze nude

  1. Clarks 2. Zaxy 3. Tamaris 4. Marco Tozzi

 

Spodnie i buty w podobnym kolorze

Tutaj zasada działa tak samo jak w przypadku spódnic – im mniejsza różnica kolorystyczna między spodniami a butami, tym lepiej dla Twoich nóg! Ten sposób sprawdza się dobrze przy niemal każdym rodzaju spodni, legginsów, czy jeansów, jednak czarne i ciemne modele będą działały najlepiej, bo czerń nie dość, że jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów, to jeszcze dodatkowo wyszczupla sylwetkę. Pamiętaj o jednym – spodnie muszą być długie, nie mogą być podwinięte ani kończyć się powyżej kostki – w takich modelach nie osiągniesz zamierzonego efektu.

buty i spodnie w tym samym kolorze

 1. Medicine 2. Nike 3. Vero Moda 4. Big Star

Wysoki stan

Przesunięcie talii wyżej za pomocą ubrania to trik, który zawsze oszuka oko. Dzięki temu niezależnie od tego, czy będziesz w krótszej czy dłuższej spódnicy, a nawet w spodniach – osiągniesz zamierzony efekt. Co prawda ubrania z wysokim stanem nie są zbyt uniwersalne – nie wszystkie typy sylwetek dobrze w nich wyglądają – ale warto zaryzykować! Jeżeli połączysz te ubrania z butami na wysokim obcasie lub koturnie, wzmocnisz efekt i sprawisz, że nogi będą wydawały się jeszcze dłuższe!

ubrania z wysokim stanem

 1. Mango 2. Missguided 3. Mango 4. Diesel

Przeczytaj inne artykuły