Kurtki ramoneski to niejedyne modele, które powstają ze skóry lub z tańszej wersji tej tkaniny, czyli z syntetycznego tworzywa. Szyje się sporo fasonów okryć wierzchnich z imitacji tego materiału. Takie produkty mają wiele plusów, bowiem nie tylko wyróżniają się niższą ceną, ale i licznymi właściwościami. Z czym nosić kurtkę z ekoskóry? Jak pielęgnować taki materiał? Koniecznie przeczytaj artykuł!
Kurtka z ekoskóry stylizacje
Kurtki damskie przydają się w zasadzie przez cały rok. Ramoneski oraz skórzane ubrania można wykorzystywać nie tylko jako okrycie wierzchnie, ale również nosić je pod płaszcz, czy „puchówkę”, na przykład zamiast żakietu. Warto mieć przynajmniej jeden taki model w szafie, bo sprawdzi się w wielu zestawieniach. Ekologiczne modele są tańsze i równie uniwersalne. Podobnie jest w przypadku kurtek męskich o klasycznym kroju. Ramoneski i motocyklowe fasony to ponadczasowe propozycje, które nie znikają ani na chwilę z zestawienia głównych trendó
Kurtka z ekoskóry jest tańsza od produktu wytworzonego ze skóry naturalnej. Sama odzież bardziej miękka, bo tkanina jest elastyczna. Dodatkową zaletą jest to, że gama kolorów, a także faktur jest zdecydowanie bogatsza, gdy chodzi o syntetyk. Kurtki z ekoskóry najlepiej łączyć z denimem, mięsistą dzianiną, albo przekornie, ze zwiewnymi materiałami. Takie okrycie wierzchnie pasuje do stylu rockowego, boho, sportowych rzeczy, a nawet niezwykle gustownych kreacji. To pozwala wykorzystać tę część garderoby w licznych zestawieniach zarówno w tych codziennych, jak i na specjalne okazje. Miksuj dowolnie style oraz rodzaje tkanin, bo ekoskóra daje Ci wręcz nieograniczone możliwości.
Kurtka z ekoskóry z futerkiem stylizacje
Kurtka motocyklowa ekoskóra ma masę krojów, choć najpopularniejsze od lat pozostają ramoneski z ukośnym suwakiem oraz typy z wyraźnym pikowaniem. To krótkie, jak i dłuższe formy, które niekiedy mają liczne detale zdobnicze, między innymi pasek, napy, czy kieszenie. Zimowe warianty są dodatkowo ocieplane, a niekiedy ich podpinka jest odczepiana. Co ważne, zimowy aviator jacket z „barankiem” zdobi, ale i grzeje. Ten element może mieć identyczną barwę co okrycie lub kontrastową. Taka kurtka z ekoskóry może nam zastąpić tradycyjne kożuchy.
Kurtki z ekoskóry z futerkiem znajdą się zarówno w damskiej, jak i w męskiej garderobie. Takie okrycie wierzchnie najlepiej wygląda z denimowym dołem lub z tym szykownym – na przykład ze spodniami typu chino. Ocieplana kurtka z ekoskóry uwielbia towarzystwo zimowych klasyków, a więc swetrów z golfem, kardiganów, a nawet grubych, sportowych bluz z kapturem. T typ okrycia wykorzystasz w warstwowych zestawieniach, na tzw. cebulkę. Odzież ukryta pod spodem może swobodnie wystawać, poprzez to look stanie się bardziej nonszalancki. Takie połączenie najlepiej sprawdza się mimo wszystko u wysokich osób. Kurtka dla niskiej osoby powinna sięgać do talii, albo maksymalnie do bioder, wtedy zachowamy dobre proporcje sylwetki. Zdecydowanie się na monochromatyczną stylizację to sprawdzony trik, dzięki któremu optycznie zyskamy kilka centymetrów wzrostu.
Czyszczenie kurtki z ekoskóry
Skórzane ubrania wymagają specjalnej pielęgnacji, tak samo jak te zrobione z imitacji, czyli z ekoskóry. Do konserwacji, jak i do czyszczenia należy używać odpowiednie środki, które są przeznaczone do danego typu. Zawsze dokładnie zapoznaj się z zaleceniami producenta, aby nie uszkodzić materiału. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad dotyczących dbania o odzież z ekoskóry. Zawsze przed pierwszym założeniem zastosuj impregnat, który zabezpieczy okrycie wierzchnie przed zabrudzeniami. Co zrobić, gdy pojawi się plama? Czasem wystarczają domowe metody, takie jak przetarcie wilgotną szmatką, czy chusteczkami dla niemowląt. Moczenie, suszenie ciepłym powietrzem, a także stosowanie agresywnych detergentów w tym wypadku bardziej zaszkodzi niż pomoże!
Kurtka z ekoskóry powinna mieć swobodną cyrkulację powietrza w szafie, więc dobrze zachować odstęp pomiędzy zawieszonymi modelami. Dodatkowo raz na czas przewietrz swoje okrycie wierzchnie. Kolejną ważną rzeczą jest ochrona przed bezpośrednim kontaktem z promieniami słonecznymi, które mogą być przyczyną powstawania nieestetycznych przebarwień i pęknięć. Przechowuj wobec tego w ciemnym miejscu, a temu zapobiegniesz.
Nigdy nie pierz kurtki z ekoskóry w pralce, bo z pewnością źle zniesie taki zabieg. Chcesz przedłużyć jej żywotność? Po każdym sezonie zaimpregnuj tkaninę specjalnym środkiem, a ewentualne zabrudzenia usuwaj zawsze na bieżąco. To prosta metoda, ale bardzo skuteczna. Gwarantujemy, że odpowiednia pielęgnacja przedłuży „życie” ulubionej kurtki wykonanej z ekoskóry!