Ahoj przygodo! North Sails

Izabela C.
|
24 marca 2023
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Żeglarski kunszt Lowella Northa stał się podstawą w tworzeniu marki North Sails. Marki dla tych, którzy nieustannie poszukują, docierają tam, gdzie nie udało się innym, a marzeniami wybiegają daleko w przyszłość.

Z miłości do morza i nauki

Cofnijmy się w czasie ponad 50 lat. Jest rok 1957. Lowell North, amerykański żeglarz i wizjoner marzy o stworzeniu żagli, które stałyby się najszybsze w historii. W tym celu zakłada przedsiębiorstwo North Sails, w którym przez lata testuje wytrzymałość i rozciągliwość płótna żaglowego, konstruuje nowe modele, wreszcie eksperymentuje z innowacyjnymi wówczas technikami komputerowymi, m.in wprowadza sterowane komputerowo maszyny do cięcia tkanin, które umożliwiają stworzenie wielu identycznych modeli żagli. Wytrwałość i wizjonerstwo towarzyszy Lowellowi także w sporcie. W latach 60. zgarnia olimpijskie medale. Najpierw brązowy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 1964 – lata później, w Mexico City, sięga już po złoto.

By nabrać wiatru w żagle

North Sails, tworząc nowe rozwiązana dla żeglarstwa, nie zaniedbuje też pewnego ważnego aspektu – odzieży. W końcu, odpowiednio dobrana, pozwala skupić się w 100% na morzu, a nawet dobrze nawigować swoim życiem. W 1980 r. marka tworzy pierwszy model kurtki żeglarskiej, która dzięki innowacyjnej technologii staje się ikoną. 7 lat później powstaje pierwsza męska kolekcja, która łączy włoski design z amerykańskim dziedzictwem marki. Założenia te towarzyszą zresztą North Sails do dziś. Kolejne kolekcje okazują się sukcesem, dlatego projektowanie odzieży, tuż obok produkcji sprzętu żeglarskiego, staje się ważnym filarem działań marki.

Wyrusz na szerokie wody z North Sails

Kolekcje North Sails czerpią z osiągnięć marki, jej chęci nieustannego poznawania świata i niestrudzonego poszukiwania nowych rozwiązań, zarówno w zakresie innowacyjnych technologii, jak i zrównoważonego rozwoju. Oceany i morza były, są i będą dostępne dla wszystkich i powinny dawać radość także przyszłym pokoleniom. W ofercie North Sails znajdziemy nie tylko wysoce wyspecjalizowaną, zaawansowaną technicznie odzież dla żeglarzy, ale również outdoorowe propozycje dla każdego poszukiwacza przygód. Teraz dostępne również na answear.com!