Answear.LAB łączy siły z Fundacją Feminoteka

Justyna M.
|
14 marca 2023
|
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Łączymy siły i moce! W ramach projektu SISTERHOOD Answear.LAB i fundacja Feminoteka stają ramię w ramię we wspólnych działaniach.

Fundacja Feminoteka –  zawsze po stronie kobiet

Od 2005 r. stoi po stronie kobiet. Pomaga, edukuje, publikuje. W swojej aktywności Fundacja Feminoteka skupia się na pomocy kobietom doświadczającym przemocy, zwłaszcza seksualnej. Prowadzi telefon interwencyjny, oferuje bezpłatne wsparcie prawne, psychologiczne i terapeutyczne. Ponadto organizuje akcje, debaty, pisze petycje, poprzez edukowanie i realne działania wpływa na zmianę prawa i społeczeństwa. Fundacja Feminoteka działa również na rzecz likwidacji dyskryminacji ze względu na płeć we wszystkich sferach życia społecznego, publicznego i kulturalnego.

Answear.LAB – od kobiet dla kobiet

Answear.LAB została stworzona przez kobiety dla kobiet. Od początku swojej działalności, tworzy limitowane kolekcje i angażuje się w inicjatywy, które niosą za sobą realne wsparcie dla kobiet na całym świecie. Przykładem takich działań jest chociażby kolekcja „Girl Power”, z której dochód został przeznaczony na wsparcie podopiecznych fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej oraz kobiecych fundacji w całej Europie. Marka zainicjowała również w 2021 roku akcję #JESTEMFEMINISTA. Od tego czasu, co roku wspólnie ze znanymi artystami w Światowy Dzień Feminizmu wzmacnia świadomość na temat równouprawnienia, które nie dotyczy jedynie kobiet, ale odnosi się także do całego społeczeństwa i powinno być poddawane refleksji i dyskusji w mediach. W 2022 r.  Answear.LAB dołączyła do inicjatywy „Wszechmocne”, gdzie razem z serwisem Wirtualna Polska przedstawiała historię zwykłych kobiet, których moc polega na codziennym podejmowaniu ciężkiej pracy i pokonywaniu życiowych trudności. Answear.LAB  współpracuje także z inspirującymi artystkami, które nie boją się mówić głośno tego, co czują, są zaangażowane i odważne. Wielowymiarowy projekt SISTERHOOD ma na celu zwrócenie uwagi na wartości i idee solidarności oraz empatycznych relacji między kobietami.