kolekcja festiwalowa

Be brave! Czyli festiwalowa opowieść marki answear.LAB o odwadze, wewnętrznej sile i śmiałości 

Justyna M.
|
26 maja 2022
|
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

Do odważnych świat należy, prawda? To powiedzenie reinterpretuje answear.LAB tworząc festiwalową kolekcję “Be Brave”, która na nowo pokaże Ci, czym jest odwaga.

Życie to rollercoaster. Raz wznosisz się na wyżyny, sięgając po więcej niż mogłabyś sobie wymarzyć. Innym razem pędzisz w dół – wprost na spotkanie z najgorszymi problemami… Od tej przejażdżki nie da się uciec (chyba, że porzucisz wszystko i uciekniesz w przysłowiowe Bieszczady – ale, czy naprawdę tego chcesz?). Wszystkie mamy przecież swoje cele i marzenia, chcemy czerpać z życia pełnymi garściami, smakować je, odkrywać, cieszyć się każdym dniem. Przeciwności? Pozbądź się ich – masz coś potężniejszego, czego możesz użyć do pokonania nawet najgorszych demonów. Tym czymś jest ODWAGA. Znajdziesz jej sporo, ukrytej w Tobie, jak również w najnowszej, festiwalowej kolekcji answear.LABInspirowana wolnością, buntem i odwagą

Bunt, wyzwolenie, artyzm przy dźwięku rockowych nut – kolekcja „BE BRAVE” przywołuje znane motywy ze świata filmu i sztuki oraz przełomowe momenty z historii kobiet. Znajdziemy tu stylizacje zaczerpnięte z filmu “Thelma i Louise”, w którym główne bohaterki nie bały się podjąć ryzyka, by wreszcie poczuć niczym niekrępowaną wolność. Kolorowe etniczne nadruki i hafty zostały zainspirowane malarstwem Fridy Kahlo – niepokornej meksykańskiej artystki łamiącej tematy tabu. Jej przesiąknięta do głębi feminizmem sztuka to symbol emancypacji oraz sprzeciwu wobec przyjętych reguł dominującej ideologii. Na potrzeby kolekcji specjalną grafikę, emanującą kobiecą mocą, stworzyła także ilustratorka i designerka Katarzyna Bogucka “Nioska”. Wreszcie, zmysłowe, śmiałe fasony swoim charakterem nawiązują do postulatów rewolucji seksualnej, która wstrząsnęła Zachodnią Europą i Ameryką na przełomie lat 60. i 70. XX w. Ruch kwestionował tradycyjne normy społeczno-obyczajowe, rozpoczynając ważną dyskusję na takie tematy, jak emancypacja i prawa kobiet, antykoncepcja, seks pozamałżeński czy homoseksualizm. “Be Brave” nie jest pustym sloganem, lecz okazją do snucia niekończącej się opowieści o odwadze i byciu sobą, o walce z własnymi słabościami i dumnym, pewnym siebie kroczeniu przez życie ku spotkaniu ze spełnionymi marzeniami i wolnością.

 Odwaga to nie brak strachu, ale umiejętność spojrzenia strachowi w oczy i powiedzenia: “Hej odsuń się z mojej drogi”. 

Manifest “Be Brave”

Posłuchaj, życie rzuci w Ciebie podkręconymi kulami. Tyle jest gwarantowane. To, co zrobisz dalej, zależy od Ciebie. Uchylisz się, czy też zamachniesz kijem i odbijesz? Bądź odważna i skorzystaj ze swojej szansy. Nie bój się problemów, nie bój się zranienia, a już na pewno nie bój się porażki. Kiedy czujesz, że możesz się chwiać, przypomnij sobie o celu i powodach swojej życiowej podróży. Zapamiętaj linię mety, do której chcesz dotrzeć. Zbierz odwagę z głębi swojej istoty i walcz wszystkim, co masz! Pamiętaj, że możesz osiągnąć dowolny cel, o ile zdecydujesz się wyjść ze swojej strefy komfortu.

 Kolekcja, która zachęca do bycia sobą

W świecie, w którym ludzie lubią dostosowywać się do innych, bądź kimś, kto mówi własnym zdaniem. Bądź kimś, kto nie boi się chodzić samotnie, jeśli tylko ma taką ochotę. Piękno to nie urodziwa twarz, ale światło, które promieniuje z Twojej pewności siebie. Bądź nieustraszenie autentyczna i odważnie się wyróżniaj. Świat się dostosuje. Po prostu, idź swoją ścieżką w całkowitej pewności, a prędzej czy później będziesz trzymać swoje marzenia w rękach z satysfakcją, że zawsze jesteś wierna określonym wartościom i zasadom.

Bądź na tyle odważna, by używać własnego głosu. Nie bądź echem czyjejś opinii. Krzyknij z nami “Be Brave” i ruszaj do przodu. Widzimy się już 17 czerwca w Warszawie na “Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition inspired by Answear.com”.