Co Jest Grane Festival nadchodzi! Poznaj program wydarzenia

Justyna M.
|
15 czerwca 2022
|
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

Co Jest Grane Festival już za 2 dni! W tym roku ulubiony miejski festiwal pod patronatem Answear.com zyskuje kobiecy głos! 17 i 18 czekamy na Ciebie w Łazienkach Królewskich, gdzie scenę przejmą kobiety. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy! Koncerty, niespodzianki, inspirujące rozmowy i wyjątkowa strefa Answear – ten festiwalowy weekend upłynie Ci śpiewająco.

Girl power, czyli Women’s Voices Kolektyw

Każda z zaproszonych na “Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition inspired by Answear.com” wokalistek zajmuje ważne miejsce w historii muzyki, nie boi się śpiewać tego, co myśli, a z każdym kolejnym albumem udowadnia, że połączenie kobiecej wrażliwości i talentu daje spektakularne efekty. Jako solistki tworzą oryginalny autorski materiał, wszystkie razem mówią jednym kobiecym głosem jako Women’s Voices Kolektyw. Jego koncerty zwieńczą każdy dzień festiwalu. Ania Karwan, Margaret, Julia Pietrucha i Natalia Przybysz – to właśnie one stworzą Women’s Voices Kolektyw w piątek (17 czerwca), zaś w sobotę (18 czerwca) wspólnie zaśpiewają Monika Borzym, Kasia Lins, Maria Peszek i Brodka. W obu składach wystąpi także Paulina Przybysz – dyrektorka artystyczna projektu.

Po kilku latach przygotowywania koncertów Women’s Voices nachodzi mnie refleksja, że mamy na naszej polskiej scenie muzycznej ogromną moc i chęć kobiecej współpracy. W procesie przygotowań mam wielką przyjemność obserwowania, jak zaproszone artystki generują zupełnie inną energię, dążąc do utworzenia wspólnego mocnego przekazu. Poruszając się po różnych gatunkach muzycznych, czasem szeptem, a czasem pełną ekspresją, czasem przełamując swoje przyzwyczajenia i wychodząc ze strefy komfortu – dają z siebie, co najlepsze.

Paulina Przybysz, dyrektorka artystyczna “Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition inspired by Answear.com”

Line-up “Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition inspired by Answear.com”

Piątek, 17 czerwca

17:00-18:00 NATALIA PRZYBYSZ
18:30-19:30 KARAŚ/ROGUCKI
20:00-21:00 DARIA ZAWIAŁOW
21:30-22:30 KRZYSZTOF ZALEWSKI
23:00-24:00 WOMEN’S VOICES KOLEKTYW w składzie: Paulina Przybysz, Ania Karwan, Margaret, Natalia Przybysz, Julia Pietrucha

Sobota, 18 czerwca

17:00-18:00 SORRY BOYS
18:30-19:30 IGO
20:00-21:00 MARIA PESZEK
21:30-22:30 BRODKA23:00-24:00 WOMEN’S VOICES KOLEKTYW w składzie: Paulina Przybysz, Monika Borzym, Kasia Lins, Maria Peszek, Brodka

Strefa BE BRAVE

Z artystami, którzy wystąpią na “Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition inspired by Answear.com”, będziesz mogła spotkać się w Strefie BE BRAVE. To świetna okazja do zadania swoim idolom pytania, zdobycia podpisu na płycie i zrobienia zdjęcia.

W piątek, 17 czerwca gośćmi Marty Gruszeckiej z Co Jest Grane 24 będą m.in.: Natalia Przybysz, Karaś/Rogucki i Krzysztof Zalewski, a w sobotę 18 czerwca – Sorry Boys, Igo, Maria Peszek i Brodka.

Siostrzeństwo i odwaga wypowiadania własnego zdania wybrzmiewa zarówno w autorskich piosenkach naszych artystek, jak i za pomocą światowych power songów oraz słów kobiecych autorytetów. To właśnie nasze „BE BRAVE”. Takie hasło przyświeca naszej strefie festiwalowej, do której serdecznie zapraszamy na inspirujące spotkania.

W strefie BE BRAVE nie zabraknie rozmów na ważne tematy:

Piątek, 17 czerwca:

 • 18:00 „Bądź odważna, zgłoś przemoc”
  Nie daj się tak traktować! W jakich sytuacjach bezwarunkowo trzeba poprosić o pomoc? Gdzie się zgłosić, by uzyskać wsparcie? Telefony i miejsca zaufania.
  Gościni: Joanna Piotrowska (prezeska fundacji Feminoteka, trenerka samoobrony).
 • 19:30 „Modna i odważna”
  Czy moda pomaga wyrazić siebie? Jak się ubrać, a nie przebrać? Odważna artystka – czyli kto? Czy marki powinny być zaangażowane społecznie?
  Spotkanie z udziałem Agnieszki Korsak – Brand Director Answear.LAB oraz Sarsy – wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki.
 • 21:00 „Kobiety na podium. Dlaczego warto nas nagradzać?”
  Warszawianka Roku, Sportowiec Roku, Kobieta Roku. Dlaczego warto robić plebiscyty promujące kobiety? Czy wyróżnienia mobilizują kobiety do działania? Jak działa Rada Kobiet? Co dla kobiet robi miasto stołeczne Warszawa?
  Rozmowa z udziałem Doroty Łobody (radna Warszawy, jedna z liderek ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, moderatorka zespołu edukacyjnego w radzie konsultacyjnej Strajku Kobiet) oraz Agnieszki Kobus-Zawojskiej (srebrna medalistka IO w Tokio 2021, mistrzyni świata i Europy w wioślarstwie, Sportowiec Warszawy 2021).

Sobota, 18 czerwca

 • 18:00 „Przestań się bać!”
  Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? Czy można bez obaw maszerować wieczorem po parku? Poznaj podstawowe zasady samoobrony i przestań się bać.
 • 19:30 „Zaprzyjaźniona z urodą” – rozmowa we współpracy z Enel Med i Estelle
  Co to znaczy profesjonalnie dbać o urodę? Na czym polega smart aging? Czy pielęgnacja wymaga odwagi? Kulisy pracy z gwiazdami.
  Gościni: Czaja Wyczaja – Jolanta Przesmycka (stylistka gwiazd, kostiumografka, influencerka).
 • 21:00 „W roli głównej: wokalistka” we współpracy z Sundance TV
  Charyzmatyczne artystki, które podbiły i podbijają świat. Jak pogodzić pracę na planie i na scenie?
  W spotkaniu wezmą udział: Paulina Przybysz (wokalistka, autorka tekstów, dyrektorka artystyczna Women’s Voices Kolektyw) oraz Julia Kamińska (aktorka, scenarzystka, wokalistka, osobowość telewizyjna).

Pop-up Store Answear.LAB

Znakomita muzyka i inspirujące spotkania to nie wszystko. W przerwie pomiędzy kolejnymi występami możesz wpaść do strefy Answear – głównego patrona festiwalu. Czeka tam na Ciebie wyjątkowy pop-up store Answear.LAB z limitowaną festiwalową kolekcją Be Brave. Nie zapominajmy o innych atrakcjach! Spragnieni relasu będą mogli chillować na leżakach, a chętni nowych wrażeń – podziwiać festiwalową scenę ze specjalnego tarasu widokowego. Każdy uczestnik festiwalu będzie mógł także liczyć na niespodziankę od Answear.com – szczegółów wypatruj na opasce, którą otrzymasz na wejściu na teren wydarzenia,