Bobo Choses

Bobo Choses: W świecie dziecięcej wyobraźni

Sara
|
01 września 2023
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

“Wszyscy ludzie dorośli byli kiedyś dziećmi, lecz niewielu z nich o tym pamięta” – pisał Antoine de Saint-Exupery w „Małym Księciu”. Są jednak tacy dorośli, którzy nie tylko mają w pamięci niewinne czasy dzieciństwa, ale do tego czerpią z nich pełnymi garściami. W niezwykły świat dziecięcej wyobraźni zaprasza marka Bobo Choses, doskonale oddając w produktach esencję kreatywności i zabawy najmłodszych użytkowników mody.

Dziecięcy świat według Bobo Choses

Moda jest formą wyrażania siebie. Wybieramy ubrania, które oddają nasz charakter i rezonują z naszą osobowością. Poszukiwanie własnego stylu to często długi proces, który często zaczyna się już od najmłodszych lat. Dziecięce odkrywanie swojego miejsca w świecie mody wspiera marka Bobo Choses. Każdą kolekcją wyraża emocjonalną więź i zrozumienie dla najmłodszych, tworząc wyimaginowany świat, w którym styl łączy się z zabawą.

„Właśnie dlatego każde dziecko może poczuć się w Bobo Choses wyjątkowo. Dzięki zabawie, ciekawości, niewinności, wyobraźni i sporej dawki humoru” – czytamy na stronie marki.

Ubrania są wyjątkowo oryginalne, pozwalają podkreślić indywidualność, a przy tym zapewniają niezwykle ważny dla młodych ludzi komfort oraz poczucie przynależności. Ostatni aspekt jest ważny zwłaszcza w kontekście powrotu do szkoły. Dla niektórych dzieci jest wyczekiwanym i ekscytującym momentem. U innych wywołuje stres i niepewność. Dlatego ważne jest to, żeby szkolną przygodę przeżywały w atmosferze zrozumienia i akceptacji. Moda daje im do tego przestrzeń.

Każdy dzień to modowa przygoda

Najnowsza kolekcja Bobo Choses inspirowana jest magią natury – tajemniczymi zakamarkami, w których dzieci znajdują ukryte skarby, tworzą własne światy pełne przygód. Ubrania mają ciepłe, głębokie kolory. Wśród krojów dominują natomiast wygodne swetry, ciepłe płaszcze oraz miękkie i wygodne spodnie.

 

W dziecięcy świat wyobraźni wpasowują się subtelne wzory z motywami liści, leśnych zwierząt i innych kształtów inspirowanych otaczającą nas przyrodą. Marka w każdej kolekcji podkreśla, że moda to zabawa i wspaniała przygoda. Dlatego w nowej serii ubrań nie mogło zabraknąć charakterystycznych akcesoriów dla najmłodszych – kapeluszy, czapek, rękawiczek czy szalików, które dopełnią każdy dziecięcy strój.

„Troszczymy się o planetę”

Bobo Choses założyła w 2008 roku Adriana Esperalba. Teraz marka działa w starej fabryce w Barcelonie, zlokalizowanej dwie przecznice od Morza Śródziemnego, co doskonale pasuje do młodego, wolnego ducha zespołu. Bobo Choses uwielbia objaśniać dzieciom świat mody za sprawą barwnych historii. Przekładają się one nie tylko na oryginalne ubrania, ale także na regularnie wydawane przez brand ilustrowane książki dla najmłodszych.

– Jesteśmy dziećmi zamkniętymi w dorosłych ciałach. Wyróżnia nas ogromne poczucie humoru, do tego troszczymy się o planetę i wszystko, co jest jej częścią. Po prostu uwielbiamy bawić się modą! – mówiła założycielka marki w jednym z wywiadów.

Największym wyróżnikiem brandu jest właśnie jego zaangażowanie w produkcję ekologiczną i zrównoważoną. Bobo Choses wierzy bowiem, że ochrona środowiska nie jest już wyborem, ale kluczem do przyszłości i chce dzielić się tym przeświadczeniem z dziećmi.

Każdy element kolekcji został wykonany z wysokogatunkowych, ekologicznych materiałów, z dbałością o środowisko. Ponadto marka stworzyła stałą kolekcję – The Iconic Collection – wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu, które przywracają do obiegu najbardziej kultowe nadruki i wzory Bobo Choses.