Przeczytasz w 2 min 05 sty 2022

Birgitte Herskind – kwintesencja skandynawskiegi stylu

tekst: Barbara R.
birgitte herskind
Przeczytasz w 2 min

Birgitte Herskind jest twórczynią kolekcji i kobietą stojącą za marką odzieżową Birgitte Herskind. Koncept powstał w 2013 roku, a dziś z samego serca tętniącej życiem Kopenhagi inspiruje miłośniczki skandynawskiego designu, prostoty i minimalizmu.

Birgitte Herskind – kim jest duńska projektantka?

Podróż Birgitte Herskind po świecie mody rozpoczęła już już w wieku 16 lat. To wtedy przeniosła się z rodzinnego domu w Beder do dużego miasta, aby realizować swoje marzenie i kiedyś stać się projektantką. Cięzka praca i upór opłaciły się! Od 35 lat Birgitte pracuje tworzy swoje dzieło, a wzory, tkaniny i projekty towarzyszą jej przez całą dobę. W budowaniu marki pomagają Birgitte jej trzy córki oraz mąż – dziś stanowią dużą część firmy i wzajemnie się wspierają, pielęgnując swoje pasje, które stały się częścią ich życia.Źródło inspiracji? Kopenhaga

Jaka jest główna inspiracja dla Birgitte Herskind? Przede wszystkim Kopenhaga – jej estetyka, kolory, architektura, styl życia… Inspiracje te można odnaleźć w formach projektów i ich najdrobniejszych detalach. Duńska marka jest znana ze swoich minimalistycznych, ale wyrafinowanych sylwetek. Umiejętnie łączy klasykę z nowoczesnością – elegancką i ekskluzywną. Surowość form i wykorzystywanych materiałów często kontrastuje z finalnym, szykownym efektem. Nie zapominajmy o wysokiej jakości! Dla Birgitte Herskind jakość jest najwyższym priorytetem. Brand chętnie wykorzystuje włoskie tkaniny, a większość projektów powstaje w Europie w zrównoważony sposób.

Przeczytaj inne artykuły