Czas na city break!

Justyna M.
|
04 sierpnia 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

W środku lata zabieramy Cię na wyprawę – do nowych miejsc, wrażeń i ludzi. Zrób sobie przerwę i zorganizuj sobie krótki city break.

Esencja city break

City break, czyli kilkudniowe (najczęściej weekendowe) wypady do innego miasta zyskują na popularności. Są tanie, często spontaniczne, nie wymagają wiele wysiłku ani bycia mistrzem organizacji. Wybierasz miejscówkę, sprawdzasz atrakcje, bookujesz bilety, pakujesz najpotrzebniejsze rzeczy i… zwiedzasz. O poznawanie nowym miejsc i przełamanie rutyny, odkrywanie ich tajemnic i patrzenie na miasto z zupełnie nowej perspektywy – o to tu przede wszystkim chodzi. Nie musisz, niczym szalona turystka, w pędzie zaliczyć wszystkich głównych atrakcji. Zwiedzaj powoli, rozkoszując się drobnymi przyjemnościami. Cieszyć Cię może zarówno powoli sączona kawa w miejscowej knajpce, długie wylegiwanie się na miejskiej plaży, jak i buszowanie w lokalnym antykwariacie i pogawędki z mieszkańcami. Zamiast typowych szlaków wędruj nowymi ścieżkami, np. śladem najciekawszych murali albo miejsc związanych z inspirującą, znaną osobowością.

Ubrania na miejskie wędrówki

W zwiedzaniu miasta (obojętnie, czy tego, w którym mieszkasz, czy obcego) i eksplorowaniu najbliższej okolicy ważne jest jedno – ma być wygodnie. Kilometry pieszych wędrówek nie nabiją się na Twoim wewnętrznym liczniku bez komfortowych butów. Wielogodzinne jazdy na skuterze czy rowerze będą niemożliwe w obcisłych, krępujących ruchy ubraniach. Postaw na swobodę: naturalne tkaniny, które sprawdzą się podczas upałów, odpowiednie nakrycie głowy, buty na płaskiej podeszwie i podręczną torbę bądź plecak.

Zwiedzanie w wielkim stylu

Jak się będziesz nosić w wielkim mieście? To już zależy od Ciebie. Podczas city break nie ma reguł (oprócz tych wspomnianych powyżej). Możesz wystylizować się jak wytrawny streetwearowiec, postawić na minimalistyczne lata 90., swobodną elegancję lub romantyczny look z bawełnianą rozkloszowaną sukienką i kapeluszem z szerokim rondem w roli głównej. Nie musisz wyglądać jak turystka – w uniwersalnych propozycjach wybranych przez naszych stylistów wtopisz się w lokalny klimat i atmosferę, co pozwoli Ci jeszcze mocniej zakosztować uroków miasta.