Czas na Psoty!

Justyna M.
|
04 października 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Trufla, Beza, Masza, Maciejka, Benek, Josie, Domi i Robi, Klusia, Luna, Idefiks… to bohaterowie wyjątkowej kolekcji Medicine, w której udział wzięli także ich właściciele. W obchodzony dziś Światowy Dzień Zwierząt pogadajmy o Psotach.

Psoty, czyli psy i koty! Medicine stworzyło tę kolekcję z myślą o wszystkich pupilach. Nadruki, które znalazły się T-shirtach, koszulach czy sukienkach, zostały wyłonione w konkursie na autorską interpretację kocich i psich psot zorganizowanym w ubiegłym roku. Fani Medicine mieli okazję przygotować własną wizję psiaków i kociaków. Dzięki temu każdy projekt to indywidualna interpretacja czworonogów i ich najbardziej uroczych cech.Ile zwierzaki wnoszą do Twojego życia?

Bez czworonożnych futrzastych przyjaciół, zarówno tych małych, jak i dużych, świat nie byłby taki fajny. Co byśmy zrobili bez radosnych miauków, merdających ogonków i pomruków zadowolenia? Wspólny czas, ten na spacerze czy w domowym zaciszu, przynosi mnóstwo radości. Tak samo jak grafiki, które znalazły się w kolekcji Medicine. Czasem z przymrużeniem oka, chwilami zabawne – pokazują, ile dobrej energii zwierzaki wnoszą do naszego życia. I choć czasem potrafią nas irytować, żądając bladym świtem pysznej saszety czy obgryzając nasze ulubione szpilki, wybaczamy im wszystko. Są przecież takie urocze.

Czworonożni przyjaciele i ich właściciele

Być może zdarzyło Ci się słyszeć, że Twój pupil jest podobny do Ciebie. Nie jest to niczym dziwnym – wybierając swojego towarzysza życia, często kierujemy się naszymi upodobaniami. Lubimy przecież otaczać się osobami, ale także i zwierzakami, podobnymi do nas. Dlatego też zwracamy uwagę na temperament pupila, jego styl życia czy zachowanie. Co więcej, teza ta znajduje potwierdzenie w badaniach naukowych, przynajmniej jeśli chodzi o psy i ich właścicieli (koty, jak wiadomo, to indywidualiści, którzy skrycie marzą o podboju świata). Eksperyment przeprowadzony na Uniwersytecie Wiedeńskim udowodnił, że psy reaguję na podobne sytuacje stresowe, co ich właściciele. Badania dowiodły, że człowiek oddziałuje na psa bardzo mocno. Po dłuższym czasie przebywania z nim czworonożny przyjaciel może kopiować jego zachowania, a nawet staje się od niego uzależniony emocjonalnie. Podobieństwo zwierząt i ich właścicieli potwierdziły także badania naukowe prowadzone na Uniwersytecie w San Diego. Na potrzeby eksperymentu sfotografowano osobno kilkudziesięciu właścicieli psów i ich zwierzaki. Zadaniem uczestników badania było dopasowanie psa do właściciela. Wyniki były szokujące! Okazało się, że respondenci byli w stanie przyporządkować odpowiedniego psa do odpowiedniego właściciela w ponad 90% przypadków. Cóż, w każdym powiedzeniu tkwi ziarnko prawdy ;)