Przeczytasz w 5 min 14 maj 2021

Czego nie wiesz o Answear? 10 ciekawostek na 10. urodziny!

tekst: Zofia O.
10. urodziny answear
Przeczytasz w 5 min

Świętując 10.urodziny, sprawdzamy, co przez ten czas wydarzyło się w naszej firmie. A było tego sporo! Przekonaj się, czego jeszcze nie wiesz o Answear.com!

Działamy w 7 krajach

Choć powstaliśmy w Polsce, dziś nasz zasięg sięga o wiele dalej! Od 2014 r. ruszyliśmy na podbój innych europejskich państw, aby oferować im różnorodność trendów i produktów. Obecnie, poza Polską działamy jeszcze na 6 rynkach: w Czechach, na Słowacji, Ukrainie, Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii. A to jeszcze nie koniec! W każdym kraju działa lokalna struktura managerów, osoby znające dany język pracują też w naszej centrali, skupiając się na obsłudze klientów, sprzedaży i marketingu na danym rynku.

Jesteśmy na giełdzie

Bez wątpienia był to milowy krok w naszej historii! W 2020 r. ruszyła Pierwsza Oferta Publiczna Akcji, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów indywidualnych. W styczniu 2021 r. z sukcesem zadebiutowaliśmy na głównym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Mamy markę własną

Od 2014 r. pracujemy nad marką własną. Początkowo był nią Answear – pod tą metką pojawiały się kolejne ubrania i akcesoria damskie. We wrześniu 2020 r. jej miejsce zajął answear.LAB – nasza nowa marka własna proponuje kolekcje dla nowoczesnych, pewnych siebie kobiet, wspiera je i pragnie inspirować do zmian i realizowania własnych celów. answear.LAB zadebiutował spektakularną kolekcją inspirowaną serialem “Król”. Teraz możemy delektować się kolejną limitowaną kolekcją Dare to dream stworzoną we współpracy z Pauliną Krupińśką.

Wdrażamy eko-inicjatywy

Środowisko od początku jest dla nas ważne, dlatego podejmujemy kroki ku zmianie swojego otoczenia na lepsze i uświadamiamy klientów w kwestiach świadomego konsumpcjonizmu. Systematycznie poszerzamy swoją ofertę o brandy wspierające zrównoważoną modę. W 2019 r. wystartowaliśmy z lokalną akcją Eko is the Answear, dzięki której można było przynieść niepotrzebne ubrania do specjalnego kiosku w Krakowie. Jej popularność skłoniła nas do rozszerzenia akcji na cały kraj. Od września 2020 r. działa Wear & Share, w której możesz oddać  ubrania bez wychodzenia z domu (i nic Cię to nie kosztuje). Zebrana w ten sposób odzież zyskuje drugie życie, np. poprzez recykling, a każdy jej kilogram przyczynia się do powiększania drzewostanu w Polsce. Do tej pory zebraliśmy już 14 ton tekstyliów i posadziliśmy 400 drzewek.

Wspieramy młode talenty

Zajmujemy się modą w o wiele szerszym znaczeniu, niż tylko oferowanie wygodnej platformy zakupowej. Od lat wspieramy wszystkie osoby pragnące rozpocząć lub rozwinąć swoją karierę w branży fashion. Od 2013 r. organizujemy konkursy przeznaczone dla wszystkich pasjonatów mody, które mogą być przepustką do zdobycia rozpoznawalności i rozwinięcia swojej kariery. Zapewne kojarzysz kilkukrotnie wznawiane projekty, jak Bitwa Stylistów czy Projekt Packshot. Każda edycja cieszyła się coraz większym zainteresowaniem, a poziom prac konkursowych z roku na rok nas zaskakiwał.

Pomaganie innym jest dla nas ważne

Od wielu lat wykorzystujemy nasze możliwości oraz zasięgi, aby pomagać. W ostatnich latach skupiamy się przede wszystkim na najbardziej bezbronnych i pokrzywdzonych przez los – dzieciakach z domów dziecka. Nasi pracownicy kilkukrotnie przygotowywali paczki świąteczne dla wybranych placówek. Ostatnio do naszej akcji charytatywnej udało nam się zaangażować także naszych klientów. Stworzyliśmy limitowaną kolekcję produktów #Catch The Charity, z których dochód ze sprzedaży już niebawem trafi do placówki, którą wskazało najwięcej naszych klientów – do Domu Dziecka w Skopaniu.

Wszystkie kraje obsługujemy z jednego centrum dystrybucyjnego

Zamówienie, zanim trafi w Twoje ręcę, jest pakowane i wysyłane z jednego ogromnego centrum dystrybucyjnego. To właśnie tam, na powierzchni 40 000 m2 jesteśmy w stanie obsłużyć dziennie nawet 48 000 zamówień i rozesłać je na wszystkie rynki, w których działamy. W 2019 r. dokonaliśmy prawie niemożliwego – w jedną noc przenieśliśmy zawartość całego magazynu (czyli ok. 2 miliony produktów) do nowej lokalizacji. Było to dotąd największe wyzwanie logistyczne w naszej firmie.

Mamy własne studio foto-video

Czy zastanawiałaś/eś się, skąd bierzemy zdjęcia produktowe czy video, które widzisz na naszej stronie? Wszystko jest zasługą ekipy z naszego studio foto-video. To właśnie oni w ciągu roku wykonują setki tysięcy fotografii, stylizują modelki i modeli (aby jeszcze mocniej Cię zainspirować) oraz organizują sesje wizerunkowe. Dzięki własnemu studio możemy mieć kontrolę nad prezentacją wszystkich produktów – tak, aby każdy klient mógł je dokładnie obejrzeć i dostrzec wszystkie detale jeszcze przed zakupem.

W historii naszej firmy sprzedawaliśmy nie tylko ubrania

Zapewne Answear kojarzysz jako multibrandowy sklep z modą online – bardzo dobrze, jednak przez 10 lat działalności w naszej ofercie pojawiały się naprawdę różnorodne produkty. Swego czasu sprzedawaliśmy rowery, produkty do makijażu, a nawet… hipsterską brodę ;) Dziś na naszych stronach możesz znaleźć gadżety i akcesoria, które nie tylko uzupełnią Twój look, ale ozdobią otoczenie czy będą świetnym prezentem dla bliskich.

Przez kilka lat mieliśmy sklepy stacjonarne

A dokładnie w2 zlokalizowane w galeriach handlowych. Produkty z naszej oferty można było kupić w butikach w Poznaniu i Kielcach, gdzie  prezentowaliśmy część swojego asortymentu, a w zakupach pomagał klientom profesjonalny stylista. To, czego nie znalazłaś w sklepie, mogłaś zamówić na miejscu, korzystając z dostępnych iPadów.

  10 stylizacji na 10. urodziny Answear – zobacz propozycje naszych ambasadorów >>>

Masz wiosnę! Buty i akcesoria, dzięki którym rozkwitniesz w nowej stylówce >>>

Podążaj za marzeniami wraz z limitowaną kolekcją answear.LAB x Paulina Krupińska >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Przeczytaj inne artykuły