Przeczytasz w 3 min 16 cze 2021

Kobiety mają moc! Już niedługo startuje Women’s Voices Bydgoszcz Festival inspired by Answear.com

tekst: Justyna M.
women's voice bydgoszcz festiwal
Przeczytasz w 3 min

Paulina Przybysz, Rosalie, Margaret, Ania Karwan, Monika Borzym, Kasia Lins –  te i wiele innych artystek usłyszymy podczas 3.edycji  „Women’s Voices”, która w tym roku organizowana jest w formule festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 28 i 29 sierpnia 2021 r. w Bydgoszczy, a patronuje mu Answear. Sprawdź, dlaczego nie mogło nas zabraknąć w tym wyjątkowym projekcie!

Kochamy niezwykłe, wartościowe projekty z przesłaniem. Women’s Voices Bydgoszcz Festival to z jednej strony festiwal z najlepszą polską muzyką bez ograniczenia stylów, wykonywaną przez topowe artystki, a z drugiej to wydarzenie z  misją, przepełnione wiarą w zmiany na lepsze jutro. Poprzednie edycje były organizowane jako trasa koncertowa. Pierwszej przyświecało hasło  „Kobiece głosy mają moc”, które odnosiło się do świętowania 100-lecia praw wyborczych kobiet. Druga edycja poświęcona była ekologii i walce o zrównoważony rozwój. Hasłem tegorocznej, 3. edycji jest „Girl power/od nowa”.

Tegoroczna, trzecia już edycja Women’s Voices dedykowana jest świadomości kobiet o ich mocy i wartości ze szczególnym zbliżeniem na młodość. (…) Chciałabym, żeby na scenie pojawiły się bardzo aktywne nazwiska, które odzwierciedlają czasy, nie są obojętne na otaczające je problemy. Chcę poruszyć widza realnością tematyki, prawdą o kobiecie. Inspirujące są dla mnie bardziej “Sex Education” czy “Girls” niż “Moda na Sukces”. Z pewnością jak przy poprzednich edycjach będę nawiązywać do cytatów kobiet, które były zmianą. Pionierki kobiecej obsady w zarezerwowanych wcześniej dla płci przeciwnej rolach. (…) Ideą jest nakarmienie widza poczuciem mocy, sprawczości poprzez energię muzyki piosenek z repertuaru naszych artystek jak i też tych czerpanych ze źródła światowych power songów.

Paulina Przybysz, Dyrektor Artystyczna Women’s Voices Bydgoszcz Festival

Answear patronem Women’s Voices Bydgoszcz Festival

Od lat zajmujemy się nie tylko sprzedażą ubrań i oferowaniem Ci topowych marek, ale chcemy także wpływać na nasze otoczenie i inspirować. Pomagamy domom dziecka, wspieramy młode talenty w rozpoczęciu kariery w branży mody, a teraz… jeszcze mocniej chcemy skupić się na kobietach i przekonać ich, że naprawdę mają moc i niesamowitą siłę. Poprzez objęcie patronatem Women’s Voices Bydgoszcz Festival możemy jeszcze mocniej dopingować je do zmian, walki: o siebie, własne życie i lepszą przyszłość. Pragniemy łamać schematy, walczyć ze stereotypami i ograniczającą presją społeczną. Tylko Ty decydujesz o sobie – może to właśnie teraz, zgodnie z festiwalowym hasłem „Girl power/od nowa” warto zacząć żyć tylko tak, jak tego pragniesz, a nie jak oczekują od Ciebie inni?

Scena należy do kobiet! Co wiemy o Women’s Voices Bydgoszcz Festival inspired by Answear.com?

Dotychczasowe edycje Women’s Voice przyciągały najlepsze i najciekawsze polskie artystki. W tym roku nie może być inaczej! Podczas 2-dniowego festiwalu na Wysokie Obcasy Stage pojawi się 7 gwiazd, a 29 sierpnia, odbędzie się wspólny koncert coverów pod hasłem: „Girl power/od nowa”, gdzie usłyszymy m.in. Paulinę Przybysz, Rosalie, Margaret, Anię Karwan, Monikę Borzym  czy Kasię Lins. To nie koniec – więcej szczegółów i kolejne nazwiska podamy już wkrótce! Women’s Voices Bydgoszcz Festival inspired by Answear.com to nie tylko dobra muzyka. Dla festiwalowiczów przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje dla ducha i ciała. W strefie spotkań „Od Nowa” inspired by Answear.com odbędą się dyskusje i wywiady z inspirującymi postaciami: dziennikarkami, pisarkami, aktywistkami i innymi twórczyniami. Szykuje się także strefa mody, do której już przygotowujemy kilka niespodzianek, strefa piknikowania oraz zlot foodtrucków.

Bilety już teraz kupić można na: eBilet.plempikbilety.pl oraz goingapp.pl. Pamiętaj, że ilość miejsc jest ograniczona.


Women’s Voices Bydgoszcz Festiwal 2021 odbędzie się w ostatni weekend wakacji, 28 i 29 sierpnia w Myślęcinku, Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy. Organizatorem wydarzenia jest Agora S.A., a współorganizatorem Miasto Bydgoszcz. Tegorocznej edycji festiwalu Women’s Voices patronuje Answear.com. Partnerem głównym tej edycji wydarzenia jest również Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, natomiast pozostałymi partnerami: Perła Browary Lubelskie, Instax FujiFilm. Patronat medialny objął magazyn Wysokie Obcasy.

Bieżące informacje na temat wydarzenia możesz znaleźć na profilu Women’s Voices na Facebooku. Zachęcamy różnież do śledzenia naszych profilów społecznościowych oraz bloga, gdzie będziemy odkrywać przed Tobą kolejne festiwalowe tajemnice. A będzie sie działo naprawdę sporo! Do zobaczenia na koncertach!

Przeczytaj inne artykuły