Przeczytasz w 2 min 31 sty 2024

Dojrzały minimalizm w stylu Remain

tekst: Sara
Remain
Przeczytasz w 2 min

Jak wygląda garderoba nowoczesnej kobiety? Marka Remain pokazała swoją wizję na Kopenhaskim Tygodniu Mody, prezentując najnowsze projekty w surowej przestrzeni galerii Den Frie. – Remain udowadnia tą kolekcją, że jest jedną z topowych marek duńskich – wskazuje Łukasz Witek, główny stylista Answear.com.

Remain to marka założona w 2018 roku w Kopenhadze przez Denise Christensen. Brand na nowo interpretuje wnętrze szafy nowoczesnej kobiety, łącząc ponadczasowe klasyki ze współczesnymi i minimalistycznymi elementami garderoby. Remain poświęca w stylizacjach uwagę detalom, a ich znakiem rozpoznawczym jest wysokiej jakości skóra. Co znajdzie się w kolekcji marki na sezon jesień-zima 2024?

Remain na Kopenhaskim Tygodniu Mody

Nowa kolekcja Remain powstała pod kierownictwem nowo mianowanego dyrektora kreatywnego Martina Asbjørna. Projekty na sezon jesień/zima 2024 są inspirowane kobiecym power dressingiem nawiązującym do DNA marki. Na kopenhaskim pokazie nie zabrakło również strukturalnych sylwetek, intrygujących kontrastów w teksturach i wyrafinowanej prostoty.

– Chciałem połączyć elementy klasycznego i ponadczasowego ubioru, ale widzianego przez pryzmat współczesnej, silnej kobiety – wyjaśnił po pokazie Asbjørn, podkreślając, że do stworzenia kolekcji podszedł intuicyjnie.

– Patrzę na kobiety, które widzę wokół siebie – w osobistym życiu i w społeczeństwie jako całości. Dla mnie ta kolekcja to klimat i emocje, które zawsze chciałem przekazać – dodaje.

zdj. James Cochrane/Copenhagen Fashion Week

Kolekcja dopracowana w każdym detalu

Pokaz Remain odbył się w Den Frie. Galeria stała się idealnym tłem dla minimalistycznego charakteru kolekcji. Prezentowane na wybiegu stylizacje stały się centralną częścią modowego show. Otwierające kreacje były surowe, pełne powagi i doskonale uszyte. Następne projekty przechodziły płynnie w stronę plisowań i nowoczesnych form.

zdj. James Cochrane/Copenhagen Fashion Week

Kolekcja utrzymana była w ciemnych odcieniach burgundu, zieleni, brązu i czerni. Przewijały się w niej także świeże, liliowe odcienie. Oglądając projekty Remain nietrudno zauważyć, że są ze sobą spójne i dopracowane w każdym detalu.

– Pierwsza kolekcja Remain, pod wodzą nowego dyrektora artystycznego Martin’a Asbjoern’a, pokazała wszystko to ,co marka ma najlepsze w swoim DNA i wystrzeliła ją na kolejny poziom. Neutralna kolorystyka, uzupełniona zgaszonymi pastelami, świetnie grała z minimalistycznymi formami. Marka udowadnia tą kolekcją, że jest jedną z topowych marek duńskich – tak swoje wrażenia z pokazu opisuje Łukasz Witek, główny stylista Answear.com.

Przeczytaj inne artykuły