Przeczytasz w 2 min 02 paź 2020

Dołączamy do akcji do Sklepy Wolne od Futer

tekst: Justyna M.
sklepy wolne od futer
Przeczytasz w 2 min

W asortymencie naszego sklepu już nigdy nie pojawią się futra zwierzęce – właśnie dołączyliśmy do programu Sklepy Wolne od Futer (ang. Fur Free Retailer), prowadzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Dowiedz się więcej o tej inicjatywie!

Czym jest program Sklepy Wolne Od Futer?

Sklepy Wolne Od Futer to program w Polsce prowadzony przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Celem akcji jest zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji dotyczących polityki sklepów w kwestii używania futer zwierzęcych, umożliwiając tym samym dokonywanie etycznych wyborów podczas zakupów. Program promuje tylko te marki, które oficjalnie zadeklarowały rezygnację z futer naturalnych w swoich kolekcjach.

https://www.instagram.com/p/CFthcP5oACo/

ANSWEAR i Sklepy Wolne Od Futer

Do Sklepów Wolnych Od Futer dołączyło już ponad 1000 marek z całego świata – teraz dołączamy także i my! Jest to decyzja podyktowana troską o dobro zwierząt i środowiska. Każdego roku w Polsce zabija się kilka milionów zwierząt futerkowych – lisów, norek, jenotów – których futro wykorzystywane jest na potrzeby mody.

Staramy się, aby Answear.com był marką jak najbardziej przyjazną środowisku. Wiemy, że kolejne, nawet niewielkie kroki w tym kierunku w dłuższym czasie przyniosą znaczącą zmianę. Oprócz wdrażania kolekcji produktów z materiałów eko–friendly, deklarujemy, że nie będziemy oferować odzieży wyprodukowanej z futra – chcielibyśmy, aby moda niewiązała się z niepotrzebnym cierpieniem, zarówno z szacunku do zwierząt, jak i środowiska naturalnego. Wdrożyliśmy też projekt Wear&Share, aby podążając za trendem re-use, jednocześnie umożliwić nadanie ubraniom drugiego życia, a ze środków zgromadzonych z akcji sadzić drzewa, tym samym poprawiając jakość powietrza.

Katarzyna Kaczmarczyk, Marketing Manager Answear.com

Nasza decyzja o dołączeniu do Sklepów Wolnych Od Futer podyktowana jest nie tylko dążeniem do etycznej mody. Chcemy także dopasować się do przekonań naszych klientów. Według badań przeprowadzonych przez Biostat we wrześniu 2019 roku aż 73% Polek i Polaków uważa, że hodowanie i zabijanie zwierząt dla ich futer jest niedopuszczalne. Dostrzegają to także politycy – na początku września ogłoszony został projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zawierający m.in. zapis o zakazie hodowli zwierząt na futro. 18 września projekt został przegłosowany przez Sejm i jest obecnie procedowany w Senacie.

Bardzo się cieszymy, że Answear.com dołączył do Sklepów Wolnych Od Futer. Gratulujemy świetnej decyzji i mamy nadzieję, że będzie ona przykładem dla kolejnych firm odzieżowych .

Agnieszka Rolnik, koordynatorka programu Sklepy Wolne Od Futer

Lista marek z całego świata, które nie używają już futer naturalnych w swoich kolekcjach, dostępna jest pod tym linkiem.

Co pasuje do granatowego? Męskie stylizacje z ciemnym kolorem w roli głównej >>>

Sportowe trendy na jesień 2020>>>

Najmodniejsze koszulki z nadrukiem męskie – podpowiadamy, jakie printy są teraz na topie! >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Przeczytaj inne artykuły