Przeczytasz w 3 min 07 wrz 2020

Wear&Share – czyli porządki w szafie słusznej sprawie. Nowy projekt ANSWEAR.COM.

tekst: Zofia O.
wear & share
Przeczytasz w 3 min

Nie wyrzucaj – oddaj i zrób coś dobrego dla swojej plenety! Jako pierwsi w Polsce ruszamy z akcją odbioru używanej odzieży przez kuriera, zupełnie za darmo! Projekt Wear&Share umożliwi każdej chętnej osobie przekazanie odzieży i tekstyliów do recyklingu bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, wesprzesz.Fundację Aris Futuro  i jej projekt „ Czas na Las”.


Pogarszający się stan środowiska zmusza nas do zmian, zreorganizowania swoich nawyków i bardziej odpowiedzialnego stylu życia. Nie potrzeba drastycznych rewolucji – nawet mały krok w stronę ekologii ma ogromne znaczenie dla otaczającego świata. Wystarczy nawet zrobić porządki w szafie i dać swoim ubraniom drugie życie. Jak się okazuje, nawet 95% odzieży nadaje się do powtórnego użycia czy przetworzenia. Chcemy ułatwić Ci ten proces i przysłużyć się planecie – dzięki zorganizowanej w zeszłym roku akcji oddawania niepotrzebnej odzieży, w samym tylko Krakowie udało się zebrać i przeznaczyć do recyklingu ponad 2 tony tekstyliów. W tym roku akcja Wear & Share obejmie całą Polskę, a wszystkie formalności związane z przekazaniem rzeczy załatwisz online


Na czym polega Wear & Share?

Idea Wear & Share jest bardzo prosta – wystarczy zebrać niepotrzebne ubrania i spakować je do specjalnego worka, który zamówisz na stronie akcji. Następnie możesz przekazać je kurierowi, który przyjedzie w wybrany dzień i godzinę. Zarówno worek, jak i usługa kurierska jest darmowa. Co więcej, jeśli zależy Ci na ograniczeniu śladu węglowego, możesz samodzielnie dostarczyć tekstylia do wybranych punktów GLS w całej Polsce. Zebrane materiały zostaną poddane recyklingowi, wykorzystane np. do produkcji materiałów tłumiących i izolacyjnych, a także wprowadzone na rynek dóbr z drugiego obiegu. Przy okazji, każdy kilogram oddanych tekstyliów wspiera inicjatywę Fundacji Aeris Futuro “Czas na Las”. Tym samym nasza niezwykła współpraca przyczyni się nie tylko do redukcji potencjalnych odpadów, ale również powiększy stan drzewostanu. Być może już wiesz, że drzewa skutecznie chronią nas przed zmianami klimatycznymi. przed zmianami klimatycznymi. Jedną z ich najważniejszych funkcji jest neutralizacja wytwarzanych przez człowieka zanieczyszczeń atmosferycznych i redukcja gazów cieplarnianych.

https://www.instagram.com/p/CEtMSqmjVnP/

Jeżeli zależy Ci na poprawie stanu naszej planety, nie czekaj – dołącz! Porządkowanie szafy może stać się przyjemną i pożyteczną czynnością, która dodatkowo, niesie same korzyści nie tylko dla Ciebie, ale również dla naszego środowiska.

Wybieramy wygodne koszulki na siłownię >>>

Powrót do szkoły z Gap – premiera kultowej amerykańskiej marki >>>

Najmodniejsze koszulki z nadrukiem męskie – podpowiadamy, jakie printy są teraz na topie! >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Przeczytaj inne artykuły