Przeczytasz w 2 min 22 cze 2022

Duma we wszystkich odcieniach tęczy

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 2 min

W czerwcu jeszcze głośniej mówimy o byciu sobą, własnej tożsamości i oryginalności. Bądź dumna z tego, kim jesteś i wyrażaj swoje “ja” we wszystkich kolorach tęczy!

Zaakceptuj siebie!

Nieważne, ile masz lat, jaką masz sylwetkę, kolor skóry, orientację – najważniejsze to nie dać się zaszufladkować, zaakceptować siebie, swoje wybory i na każdym kroku pamiętać o własnej niepowtarzalności. Na świecie bowiem nie ma identycznej osoby jak Ty.  Pamiętaj o tym i myśl o sobie w samych pozytywach – o swoich zaletach, charakterze, stylu i sile.

Celebruj to, kim jesteś

Ideały? Tak naprawdę nie istnieją. Nie ma też jednego wzorca męskości i kobiecości, do którego musisz się dopasować. Żegnamy się ze schematami, odrzucamy stereotypy, nie przejmujemy się tym, co pomyślą o nas inni. Możesz być kim chcesz, kreować swój styl na tysiąc sposobów i dowolnie eksperymentować ze swoim wyglądem, za każdym razem będąc, po prostu, sobą.

Kochaj i żyj na własnych zasadach

W czerwcu, miesiącu dumy, tolerancji i celebrowania różnorodności pragniemy Cię zachęcić do swobodnego wyrażania własnego ja. Czarno-biały świat istnieje tylko w starych filmach – rzeczywistość jest o wiele bardziej kolorowa, a jej odcieni nie da się zliczyć. Podobnie jak odcieni miłości, która jako podstawowa, piękna i uniwersalna wartość nie może być przedmiotem krytyki, nie podlega kategoryzacji i ograniczeniom. Kochaj, czuj i żyj na własnych zasadach, bez uleganiu presji otoczenia. Bądź sobą – niech to będzie Twój kolejny powód do dumy.

Przeczytaj inne artykuły