Przeczytasz w 3 min 25 cze 2022

Quiksilver x Stranger Things: Witamy w Hawkins

tekst: Barbara R.
Przeczytasz w 3 min

Będzie się działo! Czekając na ostatnie odcinki czwartego sezonu, zerknij, co przygotowała kultowa surferska marka. Kolekcja Quiksilver x Stranger Things przenosi nas do 1986 r. i świata naszych ulubionych bohaterów z Hawkins.

Witamy w latach 80.!

To było do przewidzenia! Czwarty sezon kultowego już Stranger Things gwarantował mnóstwo akcji, porywających momentów i, czasem przerażających, przygód naszych ulubieńców z Hawkins. Walki z Vecną i próba ratowania swoich przyjaciół to nie wszystko – obok fabuły równie ważny jest towarzyszący serialowy klimat żywcen zaczerpnięty z samego środka lat 80. Mamy tutaj topową muzykę tamtej dekady, która przeżywa teraz drugą młodość, mnóstwo popkulturowych smaczków, wreszcie – modę. A jest co podziwiać! Od punkowych stylizacji po neonową odzież sportową, w serialu przewinęły się wszystkie najgorętsze ejgtisowe trendy. A teraz Ty możesz za nimi podążać!

Kto zostanie Twoim bohaterem?

Autentyczne style z epoki zostały odtworzone przez , Quiksilver, która wcześniej zaprojektowała niektóre kostiumy dla serialowych bohaterów. Teraz brand połączył siły z Netflixem, by stworzyć kolekcję dedykowaną fanom Stranger Things. Znajdziesz w niej takie elementy, jak jak koszulka Argyle’a Surfer Boy Pizza czy koszulka surfingowa Mike’a.4 światy Stranger Things

Oprócz elementów dobrze znanych fanom serialu, Quiksilver wypuścił także 4 linie nawiązujące Stranger Things. Wśród nich znajduje się Lenora Hills inspirowana Joyce, Jonathanem, Willem i nowym domem Eleven w południowej Kalifornii. Również w Golden State, kolekcja The Surfer Boy Pizza ma w sobie coś z uniformu Argyle’a, w których gorączkowo obsługiwał klientów spragnionych pizzy z ananasem.

Kolejne kapsuły mają nieco ostrzejszy klimat, nawiązujący do korzeni serialu pierwotnie rozgrywającego się tylko w Hawkins. Linia Hellfire Surf Club łączy charakterystyczny styl surfowania Quiksilver z rockowym klimatem ekipy graczy Dungeons and Dragons. Z kolei The 1986 Collection, czerpiąc inspirację z serialowego The Upside Down, wprowadza elementy inspirowane stylem vintage z lat 80.

Przeczytaj inne artykuły