Przeczytasz w 2 min 27 cze 2022

Miłość jednoczy! Wyjątkowa kolekcja Adidas w hołdzie społeczności LGBTQIA+

tekst: Zofia O.
Przeczytasz w 2 min

Kolekcję Adidas x Kris Andrew Small Pride zainspirowali aktywiści powstania Stonewall z 1969 roku. To ukłon w stronę przeszłości i teraźniejszości społeczności LGBTQIA+.

W czerwcu, miesiącu dumy, tolerancji i wolności także świat mody wspiera Cię w Twoich postawach i decyzjach, a topowe marki tworzą kolekcje afirmujące wolność, niezależność i piękno miłości.

W hołdzie tolerancji

Kris Andrew Small to pochodzący z Sydney w Australii queerowy artysta i projektant. Jego prace cechuje radosna eksplozja kolorów i wzorów, choć za optymistycznymi projektami kryje się głębsze przesłanie. Artysta w swojej sztuce często nawiązuje do problemów z jakimi zmaga się społeczność LGBTQIA+, inspirując do zmian, tolerancji i większej, powszechnej świadomości. Tworzenie – to właśnie ono pozwala na pełne wyrażenie wszystkich aspektów swojej tożsamości i rzeczywistości przez Krisa Andrew Smalla. Artysta zachęca też innych do tego samego! Zainspirowany pop-artem i designem lat 70. i 80., wykorzystuje swoją twórczość, aby edukować oraz zapewniać głos tym, którzy nie mogą ich używać. W jego często abstrakcyjnych wzorach i ilustracjach kryje się przesłanie akceptacji i miłości własnej.

Co skrywa kolekcja Adidas x Kris Andrew Small Pride?

Pełna energii sztuka Krisa Andrew Smalla tym razem trafiła na odzież i akcesoria Adidas. Celem kolekcji Pride było uwidocznienie wielu głosów społeczności LGBTQIA +, oraz uhonorowanie tych, którzy działają na ich rzecz, doprowadzając do istotnych pozytywnych zmian w społeczeństwie. Kolekcja adidas x Kris Andrew Small „Pride” została zainspirowana powstaniem Stonewall Activists w 1969 r. Kapsuła zawiera różnorodne koszulki z grafiką, sukienki, czapki i kurtki, a także trampki Forum, Superstar i Stan Smith. Poszczególne elementy kolekcji łączy hasło „Love Unites” – „Miłość jednoczy”.Tworząc tę kolekcję, Kris wykorzystał powszechnie znane motywy, które przerobił zgodnie z własną wizją, będącą wielkim świętem koloru i radości.

Przeczytaj inne artykuły