Przeczytasz w 3 min 29 cze 2022

Jak ładnie złożyć ręcznik? Odkryj sprawdzone metody!

tekst: Barbara R.
Przeczytasz w 3 min

W każdej łazience obowiązkowo musi pojawić się ręcznik. To praktyczny dodatek, choć, odpowiednio ułożony, może także ozdobić wnętrze. Jak ładnie składać ręczniki? Sprawdź nasze triki!

Po co składać ręczniki?

Ładnie ułożone ręczniki zajmują przede wszystkim mniej miejsca, poza tym zapewniają nam dużo łatwiejszy dostęp do poszczególnych egzemplarzy. Nie wspominając o tym, że pięknie zdobią pomieszczenie. Warto zadbać o tę kwestię zwłaszcza, gdy trzymamy je na wierzchu. Jednokolorowy lub wielobarwny stosik to ciekawa aranżacja. Akcesoria łazienkowe mogą nadać klimat, a nie tylko pełnić funkcję praktyczną. Pamiętaj o tym!

Układanie ręczników – pomysły, które Cię urzekną!

Ręczniki są najczęściej wykonane z bawełny. To kwadratowe lub prostokątne modele o wielu wielkościach. To powoduje, że możliwości ich składania mamy naprawdę duże. Zazwyczaj większość osób decyduje się na klasykę, a zatem na złożenie w kostkę. Zwijanie jest kolejną z popularnych opcji. W zasadzie techniki są różne, aczkolwiek każda z nich pozwala nam na nieco odmienne wyeksponowanie ręczników. Wbrew pozorom układanie ręczników nie jest trudne. Twórz wysokie stosy i to bez względu na wybraną metodę ich składania. Równie dobrze możesz układać każdą sztukę obok siebie.

Jak ładnie ułożyć ręczniki w kostkę?

Tradycyjne składanie w kostkę to wciąż najpopularniejsza metoda, aby uporządkować ręczniki. Technika hotelowa jest tu idealna, bo całość prezentuje się niezwykle estetycznie. Elegancki stosik możesz ustawić na pralce lub schować do szafki. Jak ładnie złożyć ręczniki? Zawsze najpierw rozkładamy je na płaskiej powierzchni, dokładnie wyrównujemy.  W podstawowej wersji składamy na 3 wzdłuż, następnie zginamy na pół od boków. Gdy mamy już mały prostokąt wystarczy połączyć całość, w ten sposób powstanie upragniona równa kostka. W wariancie hotelowym proces wygląda nieco inaczej. Również zaczynamy od podzielenia na 3 części – jeden składamy do środka, drugi w bok, tak aby prawie się pokrywały. Następnie wyznaczamy środek, wtedy już tylko wystarczy zagiąć górny oraz dolny bok, tak żeby spotkały się w centralnym punkcie. Ostatni etap jest to złożenie do środka. Te kilka kroków pozwala nam stworzyć idealne „kostki” z ręczników, które możemy zobaczyć podczas wyjazdów i odwiedzania hoteli oraz pensjonatów. Pozwól sobie na luksus we własnym domu!

Jak zwinąć ręcznik w rulon? Sprawdź nasze triki!

Rolowanie rzeczy pozwala nam zaoszczędzić sporo przestrzeni, poza tym to dla wielu łatwiejsza metoda niż perfekcyjne składanie w kostkę. Co ważne, tkanina zwinięta ma zdecydowanie mniej zagnieceń. Jak zwinąć ręcznik? Zaczynamy tradycyjnie, czyli od rozłożenia i wyrównania powierzchni. W tym wariancie także dzielimy w głowie całość na 3 części. Do środka składamy koniec oraz początek, aby prawie idealnie się pokrywały. Na sam koniec wystarczy zwinąć równo. Dobrze robić to dość ciasno, aby forma się idealnie trzymała. Ręczniki w rulonie zachwycą ustawione w wysokiej wieży, jak i umieszczone w szufladzie, tudzież w dekoracyjnym koszu lub w pudełku do przechowywania.

Przeczytaj inne artykuły