Gestuz na Fashion Weeku w Kopenhadze

Elektryzujący pokaz Gestuz na kopenhaskim Fashion Weeku

Sara
|
11 sierpnia 2023
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Widownia zebrała się w monumentalnym budynku zlokalizowanym w dzielnicy Christiania. Gdy pierwsza modelka wyszła na wybieg, w tle zabrzmiały dźwięki muzyki symfonicznej. Goście na pokazie marki Gestuz zostali oczarowani najnowszą kolekcją. Oglądaliśmy to wyjątkowe modowe wydarzenie z pierwszych rzędów. Zobaczcie, czym zaskoczył nas skandynawski brand.

Gestuz na Fashion Weeku w Kopenhadze

Pokaz marki Gestuz elektryzował modą w najlepszym wydaniu. Stylizacje z kolekcji “Symphonic Rebel” nawiązywały do klasycznej mody skandynawskiej, ale doskonale oddawały charakter marki, przeplatając stonowane kolory i kroje z modą vintage i rock’and’rollowym pazurem. Sanne Sehested, główna projektantka i założycielka brandu, inspiruje się stylizacjami, które podbijają ulice światowych metropolii.

– Przed zabraniem się do pracy nad nową kolekcją robię zakupy w różnych sklepach vintage w Paryżu czy Nowym Jorku. Potem zbieram wszystko w spójną całość. Wracam do przeszłości, by stworzyć przyszłość – opisuje swój opis twórczy w rozmowie z Twoim Stylem.

W najnowszej kolekcji Gestuz pokazał wariacje na temat mody skandynawskiej. Nie zabrakło typowej duńskiej palety barw – od bieli, przez beż, po granat i czerń. Stylizacje podkreślono także śmielszymi w kolorach dodatkami. Główną rolę odgrywały faktury i detale. Perły, dżety i finezyjne przeszycia dodawały kreacjom zadziorności.

Za każdą kolekcją marki stoi wyjątkowa idea. Gestuz tworzy ubrania, które pasują do użytkowników mody, zamiast wymagać tego, aby dopasowali się do gotowych stylizacji. To niesamowite projekty, które można nosić sezon po sezonie i nieustannie zachwycać.

Moda, której w duszy gra rock’and’roll

Marka Gestuz powstała w 2008 roku. Założyła ją projektantka Sanne Sehested, która chciała stworzyć brand inspirowany jej własną garderobą w stylu vintage. W ubrania wplotła swoją energię i wartości. Wierzy, że moda powinna dawać jej użytkownikom swobodę i możliwość wyrażania siebie.

Projekty Gestuz podkreślają kobiecą siłę, nie przyćmiewają charakteru i inspirują minionymi dekadami. Każda kolekcja nawiązuje do dziedzictwa skandynawskiej mody, jednocześnie buntując się przeciwko niej i dodając do klasyki własny, oryginalny głos.

– Chcę, by moją markę kojarzono z duńską kulturą, klasyką, ale też rock’n’rollem, który gra w moim sercu. Czujemy, że jesteśmy we właściwym miejscu, z którego chcemy iść w świat – mówi Sanne Sehested w wywiadzie udzielonym dla Twojego Stylu.

Sehsted podkreśla, że tworzy stylizacje dla pewnych siebie, świadomych kobiet, które lubią podkreślać swoje atuty. Kobieta Gestuz jest więc rock’and’rollowa, a przy tym superkobieca.