Fashion Week w Kopenhadze

Kobieca moda według Notes du Nord

Sara
|
11 sierpnia 2023
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Kobiece kroje, subtelne zdobienia i łagodna kolorystyka. Projekty Notes du Nord zachwycają swoją wizją mody. Podczas Fashion Weeku w Kopenhadze mieliśmy okazję, żeby porozmawiać z dyrektorką kreatywną marki – Sarą Sode – i obejrzeć najnowszą kolekcję. Sprawdźcie, co będziemy nosić w nadchodzącym letnim sezonie!

Notes du Nord na Fashion Weeku w Kopenhadze

Na kopenhaskim Fashion Weeku nie mogło zabraknąć marki Notes du Nord, wyróżniającej się perfekcyjnie skrojonymi ubraniami, z misternie wykonanymi detalami, w ciepłych kolorach. Wyznacznikiem brandu są unikalne nadruki, zwiewne sukienki, bufiaste rękawy, roślinne dekory oraz estetyczne marszczenia.

Podczas spotkania z Notes du Nord na Fashion Weeku w Kopenhadze mieliśmy okazję obejrzeć najnowszą kolekcję marki. Przeważają w niej pastelowe barwy, jasnożółte odcienie, przywodzące na myśl wiosnę, ale także stonowane kolory, takie jak czerń czy beż. Pojawiły się także typowe dla mody skandynawskiej detale – cekiny, kwiaty i zwierzęce printy. Marka Notes du Nord stworzyła kolekcję zgodną ze swoim DNA, stawiając na charakterystyczne marszczenia, ubrania podkreślające sylwetkę i elegancki design z nutką ekstrawagancji.

– Idąc po zielonej klatce schodowej kamienicy, w której bije serce Notes du Nord, zlokalizowanej w samym sercu Kopenhagi, od samego początku czuć niezwykłą energię tego miejsca. Tuż za ciężkimi XIX-wiecznymi drzwiami showroomu wita nas szerokim uśmiechem Sara, właścicielka i pomysłodawczyni marki. Tutaj wszystko jest spójne, wszystko, ze sobą koresponduje i współgra: niezwykła kolekcja przesiąknięta skandynawskim duchem slowlife, detale, jakość, design miejsca, a przede wszystkim energia Sary i jej teamu. Notes du Nord jest prawdziwe i w tym tkwi moim zdaniem jego niepowtarzalność – relacjonuje Olga Godowska, Marketing Account Manager Answear.com.

„Modę kocham całym sercem”

Sercem marki jest dyrektorka kreatywna Sara Sode. – Spędziłam całą swoją karierę w branży modowej i kocham ją całym sercem – stwierdziła w rozmowie z Fashion Forum. Kwiaty są integralną częścią wizerunku marki. Sara Sode dorastała w ich otoczeniu. Dodaje je nie tylko do ubrań, ale przystraja nimi każde wnętrze. Jak sama mówi: “kwiaty mają w sobie pewną magię”.

Notes du Nord stworzył własną wizję kobiecości, kładąc nacisk na nowoczesność oraz wyraźny skandynawski charakter stylizacji.

– Projektujemy dla kobiet, które nie chcą iść na kompromis i nie chcą być ograniczane. Nasze ubrania robią wrażenie, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, w pracy, czy na wieczornym wyjściu. Estetyka i piękno są dla mnie kluczowe. Chcę wzmocnić pozycję kobiet, chcę, abyśmy wszystkie czuły się komfortowo i stylowo we własnej skórze – podkreśliła Sara Sode.