Usiądź z nami w pierwszym rzędzie na pokazie Stine Goya

Sara
|
10 sierpnia 2023
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Skandynawski tydzień mody obfituje w modowe wrażenia. Jesteśmy w sercu tych wydarzeń. Obejrzeliśmy pokazy najlepszych skandynawskich marek z pierwszych rzędów. Było kolorowo, kobieco i inspirująco. Zresztą zobaczcie sami!

Moda skandynawska według Stine Goya

Kolekcja Stine Goya opiera się na mocnych fundamentach: prostych krojach, świetnych jakościowo tkaninach oraz przykuwających oko grafikach. Swoje najnowsze stylizacje marka zaprezentowała podczas Fashion Weeku w Kopenhadze. Na pokazie, zorganizowanym w klimatycznej ulicznej scenerii, przed domem projektantki, zebrali się wielbiciele mody i trendów. W prezentowanych na wybiegu stylizacjach dominowały klasyczne kroje w zupełnie odświeżonym designie.

Stonowane kolory zgodne z charakterystyką skandynawskiego stylu przeplatały się z pastelowymi, wiosenno-letnimi odcieniami. Ubrania Stine Goya prezentowała m.in. Julia Banaś. Charakterystyczna uroda polskiej modelki doskonale komponowała się z wyrazistymi stylizacjami. Pokaz zamknęła natomiast duńska supermodelka Helene Christensen ubrana w błękitną, asymetryczną sukienkę wykonaną z jedwabiu. To właśnie takie kreacje już niedługo podbiją nasze serca i garderoby.

Artystyczna i kolorowa kolekcja

Stine Goya rozpoczęła pracę nad własną marką w 2006 roku. Dla projektantki ważnym źródłem inspiracji jest sama Kopenhaga. Uliczny gwar i kolorowe życie stolicy Danii przekłada się bezpośrednio na kolekcje prezentowane na wybiegach.

„Chcemy dać wam możliwość wyrażenia charakteru poprzez ponadczasowe, unikalne projekty ubrań” – pisała Stine Goya, projektantka i założycielka marki, którą nazwała swoim imieniem.

Oryginalne zdobienia i ponadczasowy design zapewnił marce sukces na skandynawskiej i światowej scenie modowej. – Wiele osób kojarzy styl skandynawski z minimalizmem oraz praktycznym podejściem do mody. Ja nadałam mu artystyczny i kolorowy charakter – mówiła Stine Goya w wywiadzie dla Material Magazine.