Custommade na Fashion Week w Kopenhadze

Fashion Week w Kopenhadze: Zajrzyj do showroomu Custommade

Sara
|
09 sierpnia 2023
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Współczesny design, surowy minimalizm, energiczna estetyka – to tylko kilka zwrotów, jakimi można opisać kolekcje skandynawskich marek, które swoje projekty prezentują podczas Fashion Week w Kopenhadze. Zajrzeliśmy do showroomów projektantów i sprawdziliśmy, jakie trendy zainspirują nas w nadchodzących sezonach.

Fashion Week w Kopenhadze trwa. Na ulicach stolicy Danii króluje moda w najlepszym wydaniu. Surowy skandynawski minimalizm miesza się tu z ekspresyjnym i kolorowym eklektyzmem. Kopenhaski tydzień mody oferuje wiele modowych inspiracji. Wybraliśmy dla was najlepsze z nich. Odwiedźcie z nami showroom Custommade.

Dlaczego Fashion Week w Kopenhadze jest wyjątkowy? Tego dowiesz się tutaj.

Tam, gdzie prostota łączy się z wyrafinowaniem

Kobieta wystylizowana przez markę Custommade jest wolna, niezależna i kosmopolityczna. Promieniuje pewnością siebie. Uwielbia podkreślać swoją kobiecość, ale nie boi się jednocześnie zapożyczać z męskiej garderoby elementów, które dopełniają jej kreacje. Przy tym potrafi łączyć różne style – od francuskiej nonszalancji, przez włoski przepych, po skandynawski design.

Nowa kolekcja Custommade jest alternatywą dla przemijających trendów. To ponadczasowe i niebanalne kroje oraz świetne jakościowo tkaniny. W barwach stylizacji dominuje pastelowy róż i błękit, obok których trudno przejść obojętnie. Marka po raz kolejny podkreśla wyrafinowany design w odważny, nietuzinkowy sposób.

Proste, doskonale skrojone marynarki, kardigany, swetry, eleganckie bluzki, czy zwiewne sukienki mają w Custommade własny styl. Ozdobione bufiastymi rękawami, falbanami, strojnymi detalami przykuwają oko i sprawiają, że każda stylizacja, której stają się częścią, nabiera charakteru. Marka pozwala na stworzenie od podstaw wyrafinowanej, a jednocześnie prostej garderoby, wzbogaconej o wyraziste dodatki.

Stylizacje wykraczające poza granice mody

Brand Custommade został założony w 2002 roku w Kopenhadze przez Christiana Dama. Zainspirowany marzeniem o tworzeniu pięknych ubrań dla niezależnych kobiet, projektant stworzył linię ubrań, z których można połączyć różnorodne miejskie stylizacje. Ubrania Custommade  przemawiają zwłaszcza do nowoczesnych kobiet, które chcą eleganckich kreacji utrzymanych w skandynawskiej, minimalistycznej formie.

Kolekcje marki napędza kreatywnie główna projektantka Anne Rasmussen. Dla designerki podstawę projektu stanowią tkaniny. Gdy są idealnie dobrane, przyjemne w dotyku i trwałe, tworzą poczucie luksusu. Styl Custommade jest „poetycki, marzycielski i na tyle modny, aby wybrać się w stylizacjach na szybką wycieczkę do Paryża” – wskazuje marka.