Przeczytasz w 3 min 04 mar 2020

Encyklopedia marek: Swarovski

tekst: Izabela C.
biżuteria swarovski
Przeczytasz w 3 min

Marka Swarovski kojarzy się z luksusem, wyjątkowymi chwilami i dobrym smakiem. Błyszczące kryształki od lat zdobią zegarki, biżuterię i eleganckie kreacje – teraz brand jest dostępny także na answear.com. Dowiedz się wszystkiego na jego temat!

Precyzyjny szlif, niesamowity połysk i misterny kształt – kryształy marki Swarovski od ponad wieku nie tracą na popularności. Brand jest światowym liderem w dziedzinie produkcji i sprzedaży szlifowanego kryształu, a w swojej ofercie ma własną linię biżuterii i dodatków. Ozdoby jubilerskie z łabędzim logo właśnie dumnie wkroczyły na answear.com!

Kup biżuterię Swarovski >>>

biżuteria Swarovski

Historia marki Swarowski

Jak to się stało, że firma szybko zyskała rozpoznawalność, a jej produkty zaczęli wykorzystywać wszyscy: od czołowych projektantów, po jubilerów i dekoratorów wnętrz? Wszystko zaczęło się od Daniela Svarowskiego – czeskiego szlifierza szkła, który wymyślił i opatentował maszynę pozwalającą na szybką i precyzyjną obróbkę kryształu. W 1895 r. w austriackiej wiosce Wattens założył fabrykę i przedsiębiorstwo Swarovski, które szybko zamieniło się w kryształowe imprerium. W latach 20. kryształy Swarovskiego do swoich projektów zaczęła wykorzystywać Coco Chanel, w latach 30. rosnące zapotrzebowanie na dekoracyjne ubiory doprowadziły do wprowadzenia taśm pasmanteryjnych wysadzanych kryształkami. W latach 50. powstał mieniący się wszystkimi kolorami tęczy kryształ Aurora Borealis, który stał się bestsellerem. Po śmierci Daniela w 1956 r. firma, zgodnie z jego testamentem, pozostała w rękach rodziny. Dziś zarządza nią 4. i 5. pokolenie rodu Svarowskich.

Swarovski kolczyki Swarovski zegarki

Marka Swarovski – magia zaklęta w krysztale

Kamienie Swarovskiego uwielbiają wszyscy. Namiętnie wykorzystują je znane domy mody: Giorgio Armani, Versace, Praca czy Saint Laurent. Sekret tkwi w doskonale szlifowanym krysztale – marka w swojej ofercie posiada ponad 100 tysięcy kolorów, form i wielkości tych kamieni. Kryształy Svarowskiego przypominają diamenty, są jednak o wiele tańsze w produkcji, dzięki czemu może sobie pozwolić na nie praktycznie każda osoba. Delikatna biżuteria wysadzana błyszczącymi kamieniami sprawdzi się na wiele okazji: kobiety wybierają je na przyjęcia i wesela, jak również noszą na co dzień. Kolczyki czy naszyjnik z kamieniami Swarovskiego będzie także doskonałym prezentem.

bransoletka / kolczyki / naszyjnik / bransoletka / kolczyki

Swarovski bransoletka

Najmodniejsze buty i torebki w stylu Bottega Veneta >>>

Styl skandynawski – na czym polega i jak wprowadzić go do swojej szafy? >>>

3 najmodniejsze printy na sezon wiosna-lato 2020 >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

Przeczytaj inne artykuły