Focused and Fabulous: Opowieść o współczesnej kobiecie

Sara
|
09 listopada 2023
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Życie kobiet we współczesnym świecie jest szybkie i intensywne. Trwamy w wiecznej pogoni za karierą, realizacją marzeń i dążeniem do poczucia spełnienia, nierzadko stając naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Answear.LAB podkreśla za sprawą nowej kolekcji Focused and Fabulous, że każda kobieta potrzebuje w swoim życiu momentu, w którym może się zatrzymać, wsłuchać w wewnętrzny głos i zadbać jak najlepiej o własne potrzeby – także te modowe.

Czuła opowieść o kobiecości

Matka, żona, przyjaciółka, szefowa, współpracowniczka – kobiety pełnią na co dzień wiele ról jednocześnie. W ferworze obowiązków nie zawsze pamiętają o tym, aby złapać na chwilę oddech i zacząć delektować się codziennością. W najnowszej kolekcji Focused and Fabulous Answear.LAB podkreśla, jak ważny jest w życiu każdej kobiety moment, w którym może zatrzymać się, odpocząć od codziennego pędu i skupić w pełni na sobie. Niebagatelną rolę w tym procesie odgrywa moda.

– Kobiety mogą poczuć się w stylizacjach Answear.LAB jak na modowym wybiegu niezależnie od tego, czy spędzają czas w domu, wypełniają zawodowe obowiązki w biurze lub oddają się ulubionym zajęciom. Chcemy towarzyszyć im w tworzeniu własnego, niepowtarzalnego stylu, aby mogły z tych osobistych spotkań z modą czerpać energię, którą później obdarowują otoczenie  – mówi Agnieszka Pruchnik, brand dyrektorka Answear.LAB.

W klimatycznej sesji wizerunkowej do kolekcji Focused and Fabulous udział wzięła Kamila Szczawińska, charyzmatyczna modelka, która od lat podbija wybiegi najsłynniejszych światowych projektantów. Sesji wizerunkowej towarzyszy również wideo, w którym Kamila Szczawińska prowadzi widza przez narrację o najnowszej kolekcji. W nagraniu stylizacje kolekcji Focused and Fabulous przeplatają się z emocjonującą opowieścią o kobiecości.

– Utkałyśmy historię o współczesnej kobiecie zdającej sobie sprawę ze swoich zalet i słabości. Pogodzoną z życiem, spełnioną oraz skupioną na tym, co jest dla niej najważniejsze – dodaje Agnieszka Pruchnik.

Focused and Fabulous: Powrót trendów z lat 90.

Focused and Fabulous to przede wszystkim kobiece fasony osadzone w światowych trendach. W kolekcji znajdziemy klasyczne płaszcze, imitacje futra z długim włosiem w odcieniach beżu oraz brązu. W codziennych i wieczorowych stylizacjach główną rolę odgrywają sukienki z kwiatowym printem, czy dekoltem off shoulder. Ponadto koszule z wiązaną szarfą, modne hot pants, eleganckie spodnie flare  oraz ponadczasowe model z prostą nogawką.

Kolorystyka kolekcji to głównie połączenie czerwieni i czerni. Charakterystyczna dla lat 90. fuzja barw jeszcze do niedawna uchodziła za zbyt oczywistą. Teraz znajduje się na szycie listy tegorocznych modowych trendów. Podobnie jak czerwony total look stylizowany w różnych odsłonach – sukienki i marynarki, damskiego garnituru czy kombinezonu. Motywem przewodnim dekoracyjnych detali i nadruków jest kwiat róży. Część wzorów nawiązuje kolorystyką do stylistyki paryskiego ogrodu. Inne pojawiają się na ubraniach w wydaniu linearnego rysunku.

Wśród materiałów wyróżnić można natomiast skórę i jej imitację, tkaniny z połyskiem satynowym oraz przyjemną w dotyku dzianinę swetrową otulającą ciepłem w chłodne jesienne i zimowe dni. Dopełnieniem stylizacji Focused and Fabulous jest biżuteria w stylu statement. Przykuwające wzrok kolczyki, duże pierścienie z florystycznymi motywami oraz kokardy wiązane pod szyją to tylko część propozycji od Answear.LAB.