Przeczytasz w 3 min 10 gru 2021

Gotowa do śpiulkolotu? Ubrania i dodatki na dobry sen!

tekst: Justyna M.
piżama w kratę
Przeczytasz w 3 min

Dla jednych to młodzieżowe słowo roku, dla innych – styl życia. Zanim jednak, jak co wieczór, udasz się do śpiulkolotu i polecisz w spanko, zrób wszystko, żeby ta podróż była naprawdę wygodna i inspirująca!

Śpiulkolot, ogłoszony młodzieżowym słowem roku 2021, to nic innego, jak miejsce do spania lub określenie przygotowania się do snu i samego sennego odpoczynku. Zważywszy na to,  że sen odgrywa w naszym życiu ważną rolę – w śpiulkolocie spędzamy w końcu (a przynajmniej tyle powinniśmy) 6 do 10 godzin na dobę, warto zrobić wszystko, aby ten czas był jak najbardziej przyjemny, spokojny i komfortowy.

Lecimy w spanko!

Odprawa do śpiulkolotu musi odbyć się w miękkim szlafroku otulającym skórę, jeszcze ciepłą po wieczornej kąpieli i w puszystych kapciach. Zimą celujemy tylko w futrzaste, urocze modele z futerkiem, które ogrzeją nasze stopy. W takim zestawie przed snem zrobisz jeszcze kilka ważnych rzeczy: wykonasz codzienny rytuał pielęgnacyjny swojej cery, zaparzysz herbatę czy poczytasz ciekawą książkę. Uwaga! Przed snem ograniczamy wpatrywanie się w ekran laptopa czy smartfona – emitowane przez te urządzenia błękitne światło zakłóca nocny wypoczynek. 

W czym spać, aby mieć kolorowe sny?

Jedni lubią spać w piżamach, inni w romantycznych koszulkach, puchatych kombinezonach lub zupełnie nago. Każdy sposób jest dobry, o ile jest dla Ciebie maksymalnie komfortowy. Zwróć tylko uwagę, aby Twoja piżamka nie tylko w 100% trafiała w Twój gust, ale była wykonana z naturalnych, przewiewnych materiałów, np. bawełny lub jedwabiu. 

Śpiulkolot na wypasie

W nocy łóżko jest Twoim królestwem, niech zapanuje tam miękkość, ciepło i przytulność sprzyjająca wypoczynkowi. Bawełniana pościel pokryta wijącą się roślinnością przeniesie Cię do barwnych i pełnych przygód snów. Głowę połóż na miękkiej poduszce, założ opaskę na oczy, jeśli nie chcesz być nagle wyrwana z sennego marzenia. Przed udaniem się do śpiulkolotu przewietrz swoją sypialnię, możesz też zapalić świecę, która wprawi Cię w dobry nastrój albo włączyć nastrojową muzykę.  Designerskie dodatki będą miły akcentem, którym powitasz nowy dzień.Przeczytaj inne artykuły