Jak dbać o białe sneakersy?

Izabela C. - 16/01/17

Białe sneakersy są zawsze modne, ale niestety… są dość trudno utrzymać je w czystości. Jeśli znasz ten problem – przeczytaj nasze rady!

Biały lakier do paznokci

To bardzo prosta sztuczka – jeśli zobaczysz niewielkie zadrapanie czy rysę na bucie, szybko zamaluj ją białym lakierem do paznokci – zobaczysz, że potrafi czynić cuda!

Małe rzeczy działają cuda

Jak się okazuje, prawdopodobnie masz w domu różne środki do czyszczenia, które mogą się przydać przy białych sneakersach, na przykład magiczne gąbki, czy zwykły ocet – te dwie rzeczy na pewno poradzą sobie z niewielkimi zabrudzeniami. Jeśli buty są poplamione w trudno dostępnych miejscach, wyczyść je szczoteczką do zębów i odrobiną delikatnego mydła.

Nigdy nie wkładaj sneakersów do pralki

Pamiętaj – w żadnym wypadku nie wkładaj butów do pralki. Nawet najdelikatniejszy cykl prania może uszkodzić Twoje ulubione buty. Czyść je tylko ręcznie!

Szampon poradzi sobie z plamami po oleju

Jeśli przytrafiła Ci się awaria w postaci plamy z oleju na sneakersach (uważaj podczas jedzenia frytek!), usuń ją przy pomocy delikatnego szamponu, ciepłej wody i szczoteczki do zębów. Dzięki temu zniknie od razu!

Wybielacz? Tylko rozcieńczony!

Czy można używać wybielacza na białych sneakersach? Tylko w odpowiednich proporcjach. Najlepiej rozcieńczyć wybielacz z wodą w stosunku 1:5. Więcej może sprawić, że białe sneakersy staną się żółte. Zamocz szczoteczkę w miksturze i delikatnie potrzyj buty. Wypłucz je ciepłą wodą i gotowe!

Zobacz najmodniejsze białe sneakersy w ANSWEAR.com>>

sneakersy

 1. Nike Sportswear 2. Carinii 3. Nike Sportswear 4. New Balance

sneakersy

 1. Calvin Klein Jeans 2. Converse 3. Puma 4. Lacoste

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Jak wyglądać dobrze w puchowej kurtce?>>

4 modowe tricki, które musisz poznać>>

Jak stworzyć zimową garderobę kapsułową?>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Akcje specjalne

  • wear & share

    Nie wyrzucaj – oddaj i zrób coś dobrego dla swojej plenety! Jako pierwsi w Polsce ruszamy z akcją odbioru używanej odzieży przez kuriera, zupełnie za darmo! Projekt Wear&Share umożliwi każdej chętnej osobie przekazanie odzieży i tekstyliów do recyklingu bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, wesprzesz.Fundację Aris Futuro  i jej projekt „ Czas na Las”.

  • projekt packshot

    Jak można kreatywnie pokazać biżuterię? Teraz masz okazję się o tym przekonać (a może i spróbować swoich sił) – właśnie rusza 3. edycja Projektu Packshot. Weź udział w kultowym konkursie!

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

answear.LAB KRÓL

#WeAreTheAnswear