Przeczytasz w 3 min 21 lis 2023

Jakie dekoracje stołu wybrać na przyjęcie?

tekst: Sara
dekoracje stołu
Przeczytasz w 3 min

Imprezy okazjonalne organizujemy zazwyczaj dość często. Dekoracje stołu są ich ważnym elementem, ponieważ gwarantują odpowiedni nastrój. Jak udekorować stół na przyjęcie? Nie wiesz? Sprawdź nasze pomysły!

Jak ładnie nakryć stół na przyjęcie?

Nakrycie stołu na przyjęcie bywa niekiedy wyzwaniem ze względu na mnogość elementów. Trzeba pamiętać o zastawie, sztućcach, serwetkach oraz o detalach dekoracyjnych, które nadadzą całości charakteru. Aranżacja może wyglądać przeróżnie, choć ważne jest zachowanie umiaru, ponieważ zagracony blat prezentuje się źle. Kwiaty powinny kończyć się na wysokości wzroku, a inne akcesoria muszą zachwycać nie tylko designem, ale przede wszystkim funkcjonalnością.

Dobrze, aby dekoracja stołu na przyjęcie w domu nawiązywała bezpośrednio do wnętrza. Szukasz czegoś uniwersalnego? Świeże owoce i wypieki to idealne ozdoby, podobnie jak ciekawie złożone serwetki. W zależności od pory roku używaj innych sezonowych produktów, zmieniaj obrusy oraz ustawiaj świece, które zawsze zapewnią nastrojowy klimat. Jak ładnie nakryć stół na przyjęcie? Stawiaj na metaliczne, szklane oraz lustrzane akcenty, ponieważ one są niezwykle szykowne, natomiast naturalne przedmioty, na przykład w postaci szyszek, kwiatów oraz mchu podkreślą sielski klimat.

Dekoracje stołu na przyjęcie?

Zastanawiasz się, jak nakryć stół na przyjęcie? Na blacie umieść bieżnik lub obrus. Możesz nonszalancko przerzucić kolejny egzemplarz w kontrastowej barwie, na przykład w poprzek, a zyskasz nietuzinkową aranżację. Na wierzchu połóż podkładki lub serwetki albo od razu zdecyduj się na zastawę. Jak ozdobić stół na przyjęcie? Wazonami, świecznikami, paterami, a także tacami. Odświętne i codzienne kompozycje dopełnisz przede wszystkim niewielkimi detalami. Efektowne pierścienie na serwetki czy fantazyjna karafka z wodą będą ciekawą kropką nad „i”. Zaserwowanie przekąsek na drewnianej desce to kolejny świetny pomysł, podobnie jak podanie pizzy na specjalnym kamieniu. Czasem wystarczy zamiana podkładek oraz naczyń daje zupełnie inny efekt nawet na prostym, białym obrusie. Nie zapominaj, że dekoracja stołu na przyjęcie w domu obowiązkowo powinna być dopasowana do stopnia formalności okazji.

Jak ozdobić stół na przyjęcie?

Dekoracja stołu na przyjęcie w domu wcale nie musi być wymyślna, aby zachwyciła gości. Biały obrus pięknie wygląda, gdy jest udekorowany tylko i wyłącznie kolorowym bukietem kwiatów umieszczonym w szklanym wazonie. Kontrastowe serwetki dodadzą pikanterii tak samo, jak świeczniki o ciekawej formie lub świecące lampki schowane w wysokiej misie z kryształu.

Nakrycie stołu na przyjęcie zwieńczą pamiątki z wakacji lub dary natury, na przykład płatki suszonych róż. W przypadku świąt zdecyduj się na ozdobę stołu tematycznymi dekoracjami bożonarodzeniowymi. Na motyw przewodni wybierz, na przykład kolor, materiał bądź ozdoby kojarzące się z daną okazją. Ważne jest, aby zachować w tych działaniach spójność.

Przeczytaj inne artykuły