Colmar: Na podium włoskich marek sportowych

Sara
|
18 października 2023
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Colmar to marka uwielbiana przez użytkowników mody za wysoką jakość, najwyższy komfort i oryginalny design. Brand funkcjonuje w branży już 100 lat. To właśnie Colmar po raz pierwszy stworzył aerodynamiczny kostium narciarski, w którym Zeno Colò zdobył tytuł na Mistrzostwach Świata. Czym jeszcze wyróżnia się ta włoska, sportowa marka?

Od odzieży roboczej po ubrania sportowe najwyższej jakości

Historia marki Colmar zaczyna się w 1923 roku. To właśnie wtedy małżeństwo Irma i Mario Colombo otworzyło swoją pierwszą fabrykę w miejscowości Monza we Włoszech. Dobrze znali się na obróbce tkanin. Wcześniej pracowali w zakładzie filcu, który uchodził wówczas za niezwykle wartościowy towar. W nowo założonym przedsiębiorstwie zajęli się produkcją odzieży roboczej, zwłaszcza męskich kombinezonów, czapek oraz getrów, które szybko stały się wyróżnikami marki.

Nazwa Colmar powstała podczas towarzyskiego spotkania małżonków z bliskimi przyjaciółmi. Dla zabawy zapisywali wspólnie losowe słowa na paczce papierosów. W pewnym momencie ułożyli z trzech pierwszych liter imienia i nazwiska Mario Colombo hasło Colmar. Zlepek liter tak bardzo spodobał się parze, że postanowili nazwać nimi swój odzieżowy brand.

Irma i Mario zmienili rodzaj produkowanych ubrań po II wojnie światowej, kiedy ludzie zaczęli w coraz to ciekawszy i bardziej kreatywny sposób spędzać wolny czas. We Włoszech zapanowała moda na kilkudniowe wyjazdy na narty do popularnych górskich kurortów.

Miłośnicy zimowych sportów poszukiwali wygodnych strojów, które chroniłyby przed trudnymi warunkami pogodowymi, zimnem, wiatrem i wilgocią. Włosi zaczęli szusować po stokach w kombinezonach tworzonych w zakładzie państwa Colombo. Spore zainteresowanie odzieżą outdoorową przekonało małżeństwo do zwiększenia produkcji ubrań i poszerzenia oferty odzieży narciarskiej.

Colmar to gwarancja wygody w każdych warunkach

Colmar do dziś czerpie inspiracje ze świata sportu, a jego ulubionymi dyscyplinami jest niezmiennie narciarstwo, snowboard i golf. Każdy, kto założy stylizację tej marki, może poczuć się na co dzień jak profesjonalny zawodnik. Wszystko to dzięki współpracy Colmara w procesie twórczym z najlepszymi sportowcami, instruktorami narciarstwa i snowboardu oraz czołowymi organizacjami sportowymi, takimi jak Włoska Federacja Sportów Zimowych.

Odzież, którą produkuje marka, zapewnia komfort w nawet najtrudniejszych warunkach pogodowych. Do tego wyróżnia ją oryginalny design oraz umiejętne połączenie nowoczesnych form z tradycyjnym wzornictwem ubrań sportowych.

Obecnie Colmar tworzy nie tylko ubrania sportowe, ale także lifestylowe. Przykładem stylizacji, które można nosić na każdą okazję – nie tylko tę związaną z aktywnością fizyczną – jest linia Colmar Originals. Chcesz założyć świetne jakościowo elementy garderoby, których forma inspirowana jest stylem sportowym? Możesz wybrać z oferty marki takie ubrania jak: ciepłe puchowe kurtki, bezrękawniki, bluzy wykonane z bawełny, koszulki polo, T-shirty, a nawet sukienki, bluzki, spodnie materiałowe czy buty. Z marką Colmar przygotujesz się na wszystkie jesienne i zimowe wyzwania w najlepszym stylu.