levis 501

Jeansy, które zmieniły wszystko

Justyna M.
|
25 kwietnia 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Te jeansy to synonim uniwersalności i ponadczasowowości. Kultowy model Levi’s 501  ma już prawie 150 lat!

Numer, od którego wszystko się zaczęło

Niebieskie jeansy – dziś jest to must have w naszej szafie, coś niezwykle oczywistego. Choć każda rzecz ma swój początek i swoją historię, w przypadku denimu wszystko zaczyna się od niezwykłego numeru, który zmienił wszystko. 501! Do tej pory nie wiadomo, dlaczego wybrano akurat go, choć ta tajemnica w niczym nam nie przeszkadza. Cofnijmy się na chwilę do Ameryki XIX w.  Wszystko zaczęło się od pierwszej współpracy w historii marki: hurtownik z San Francisco Levi Strauss i krawiec z Nevady Jacob Davis połączyli siły, aby zrewolucjonizować spodnie robocze. Aby były jeszcze mocniejsze, zastosowali wytrzymałe nity. Duet opatentował ten pomysł 20 maja 1873 r., tworząc projekt, który na zawsze zrewolucjonizuje nasze postrzeganie casualowej mody. Dziś ten projekt jest już ikoną – modelem 501.Ikona denimu

Levi’s 501 reprezentują przeszłość, teraźneijszość i przyszłość kultowego stylu. Od momentu powstania w 1873 roku model 501 stał się jednym z najbardziej kultowych elementów odzieży Levi’s, jaki kiedykolwiek powstał.  Charakterystyczny krój legendarnych jeansów z pięcioma kieszeniami, prosta forma, miedziane nity i rozporek na guziki oznaczają łamanie zasad, zacieranie różnic pomiędzy płciami, demokratyczność – funkcjonalność i oryginalność ponad podziałami.  To, co kiedyś było roboczym uniformem, dziś stało się ulubieńcem wszystkich, od gwiazd popu i polityków po buntowników i rockmanów. Jeansy są niczym płótno, na którym możesz zarysować swój styl i wyrazić siebie. To dlatego kochają je i noszą miliony!

Urodziny w inspirującym towarzystwie

Urodziny trzeba świętować w doborowym gronie! Aby uczcić 149 lat epickiego jeansu, Levi’s połączył siły z siedmioma wizjonerami, którzy naprawdę ucieleśniają ducha denimu, oddając hołd parze, od której wszystko się zaczęło. W wyjątkowej kampanii marki pojawia się gwiazda hip-hopu Kid Cudi, stylistka Gabriella Karefa-Johnson, modelka Staz Lindes, artysta i twórca streetwearowego brandu Tremaine Emory, modelka i kreatywna dusza Gia Seo, muzyk i filantrop Mike D’s oraz model Nathan Westling. Każda z postaci interpretuje denim na swój własny, oryginalny sposób, pisząc kolejne karty historii modelu 501.