Przeczytasz w 2 min 11 maj 2022

W stronę odpowiedzialnej mody: PUMA prezentuje wyjątkowe kolekcje ze zrównoważonych materiałów

tekst: Zofia O.
puma
Przeczytasz w 2 min

Nowy sezon to dla marki PUMA kolejna okazja do wprowadzenia jeszcze lepszych rozwiązań w kierunku odpowiedzialnej mody. W ramach strategii Forever Better, PUMA prezentuje kolekcje, które powstały ze zrównoważonych materiałów – Better Sportswear, RE:COLLECTION oraz RE:STYLE.

Przyszłość mody? Innowacje, recykling i cyrkularność

Głównym założeniem tworzenia tych linii ubrań jest ponowne wykorzystywanie zasobów w celu zmniejszenia ilości zużycia wody i chemikaliów potrzebnych podczas procesu produkcyjnego. Gospodarka obiegu zamkniętego, zwana również „cyrkularnością”, to system mający na celu eliminację marnotrawstwa poprzez recykling. Dla marki oznacza to koncentrowanie się na pozyskiwaniu materiałów wtórnych oraz ograniczaniu powstawania odpadów produkcyjnych.

W naszej strategii zrównoważonego rozwoju skupiamy się na wywieraniu jak najbardziej pozytywnego wpływu tak, aby nasi klienci wiedzieli, że sięgając po produkty PUMA, działają w zgodzie ze środowiskiem. Będziemy skrupulatnie działać zgodnie z duchem hasła „Forever Better”.

Stefan Seidel, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju korporacyjnego w PUMA

Jak jeszcze możemy działać na rzecz planety?

Kolekcje RE:COLLECTION, RE:STYLE i Better Sportswear to tylko część działań, które PUMA podejmuje w ramach ochrony naszej planety. Po ustanowieniu swojej pierwszej strategii zrównoważonego rozwoju ponad 20 lat temu, marka utworzyła platformę z obszerną listą celów o nazwie 10FOR25, która ma za zadanie uczynić firmę oraz jej produkty bardziej przyjaznymi dla środowiska. Pojawiły się tu zagadnienia dotyczące klimatu, praw człowieka,
równości oraz produkcji wtórnej.

Innowacyjne kolekcje PUMA

RE:COLLECTION to linia bawełnianych ubrań o minimalistycznym designie. Została zaprojektowana z myślą o recyklingu, dlatego wszystkie jej elementy składają się z jednolitych materiałów. Do przygotowania grafik wykorzystano druk na bazie wody, a bawełna pochodzi z recyklingu.  W kolekcji BETTER SPORTSWEAR znajdziemy ponadczasowe sylwetki odzieży oraz odzieży wierzchniej z minimalistycznym wykończeniem. Z kolei kolekcja RE:STYLE to m.in. selekcja wybranych modeli butów PUMA, które powstały ze zrównoważonych materiałów. Ponadczasowa paleta kolorów sprawia, że modele zagoszczą w Twojej szafie na dłużej.Przeczytaj inne artykuły