Przeczytasz w 2 min 08 gru 2023

Kolor roku 2024. Peach Fuzz celebruje subtelność

tekst: Sara
Kolor roku 2024
Przeczytasz w 2 min

Pantone właśnie ogłosił kolor roku 2024. Został nim 13-1023 Peach Fuzz. To brzoskwiniowy odcień delikatnie osadzony między różem a pomarańczą.  Leatrice Eiseman, dyrektorka wykonawcza Pantone Color Institute, wskazuje, że odcień „oddaje nasze pragnienie pielęgnowania siebie i innych”.

Pantone Color Institute po raz 25. wskazał kolor roku. Prezentacja jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie mody i designu. Poprzedzają ją wielomiesięczne analizy światowych trendów, wydarzeń ekonomiczno-społecznych czy zmian technologicznych. Tym razem za wyborem koloru przewodniego stało pragnienie zrozumienia, bliskości i empatii.

Kolor roku 2024 według Pantone: 13-1023 Peach Fuzz

Leatrice Eiseman, dyrektorka wykonawcza Pantone Color Institute, tłumaczy, że poszukiwaniom koloru na 2024 rok towarzyszyła chęć odzwierciedlenia naszego wrodzonego pragnienia do tworzenia i pielęgnowania więzi międzyludzkich. 13-1023 Peach Fuzz idealnie wpisywał się w te kryteria.

– Przypomniano nam, że istotną częścią dobrego i spełnionego życia jest zdrowie, wytrzymałość i siła. W świecie, który często kładzie nacisk na produktywność i zewnętrzne osiągnięcia, ważne jest, abyśmy zdawali sobie sprawę z potrzeby pielęgnowania naszego wnętrza i znajdowania chwil wytchnienia, kreatywności i więzi – mówi Leatrice Eiseman.

Kolorem 2024 roku został Peach Fuzz / zdj. Pantone

Dyrektorka wykonawcza Pantone dodaje, że 13-1023 Peach Fuzz to “kolor, który przynosi uczucie czułości i jest niezwykle zmysłowy”. Barwa ma odzwierciedlać przeszłość, stąd jej wyraźny klimat vintage, ale jednocześnie doskonale rezonować ze współczesnością. Patrząc na nowy kolor Pantone, nie sposób nie zauważyć jego słodyczy i spokoju, którymi emanuje. Peach Fuzz jest niezwykle apetyczny i subtelny, a do tego świetnie zachowuje balans pomiędzy różem, a pomarańczą.

Peach Fuzz w modzie i designie

Jak mogliśmy obserwować podczas tegorocznych Tygodni Mody, brzoskwiniowe odcienie są stałym elementem kolekcji wiosna-lato 2024. Takimi projektami zachwycił w Mediolanie m.in. dom mody Gucci czy Jil Sander. Panatone przewiduje, że to właśnie w trakcie wiosennych i letnich miesięcy będziemy najchętniej nosić ubrania o kolorze 13-1023 Peach Fuzz.

Kolor roku 2024 świetnie wpasowuje się także w trendy wnętrzarskie. Dodatki i dekoracje w odcieniu Peach Fuzz będzie idealnym dopełnieniem zwłaszcza przy stylu kawaii i dopamine decor. Ociepli domowe wnętrza, skomponuje się z neutralnymi odcieniami beżu, ale także z pastelowymi kolorami. Można wprowadzić go do mieszkania w formie tekstylnych akcentów, takich jak poszewka na poduszkę, ciepły koc czy otulająca pościel.

Przeczytaj inne artykuły