Przeczytasz w 3 min 05 mar 2022

MICHAEL Michael Kors – Twój manifest kobiecości

tekst: Justyna M.
michael kors
Przeczytasz w 3 min

Klasyczne ubrania, wyjątkowe buty, intrygujące torebki, stylowe i luksusowe dodatki. To właśnie kwintesencja marki MICHAEL Michael Kors stworzonej przez jednego z najpopularniejszych amerykańskich projektantów. 

Michael Kors i jego american dream

W czarnej sukience jego projektu pozuje na oficjalnym portrecie pierwszej damy Michelle Obama, torebki z jego logo należą do najczęściej podrabianych na świecie, a historia jego rodziny jest związana z Polską. Kim jest Michael Kors, który stoi za marką MICHAEL Michael Kors? Prawdopodobnie nazwisko projektanta już nieraz obiło Ci się o uszy – należy bowiem do czołówki amerykańskich designerów, a każda jego kolekcja w świecie mody nigdy nie pozostaje niezauważona. Michael Kors urodził się w 1959 r. w Nowym Jorku, a pierwsze modowe kroki postawił w wieku 5 lat, kiedy doradził swojej matce stylizację na jej drugi ślub. W młodości pracował w butikach i zdobywał kontakty, pojawiając się w Studio 54, gdzie brylowała nowojorska śmietanka towarzyska. Własną markę ośmielił się założyć w 1981 r. – jego projekty okazały się sukcesem, jednak nie uchroniło go to przez kryzysem, jaki u schyłku lat 80. dotknął Amerykę. Michael Kors porażkę przekuł jednak w sukces, zaczynając pracę dla Celine i stopniowo odbudowując swoją markę. Wiek XXI to nieprzerwane pasmo nagród, popularności i zasłużonej sławy. W 2012 r. magazyn “Time” uznał go za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi świata.

MICHAEL Michel Kors – pochwała luksusu

Michael Kors stworzył kilka linii. Linia MICHAEL Michael Kors jest wyraźnie zakorzeniona w estetyce z wybiegów, włączając w to zawsze aktualny mix trendów, kolorów, printów i fasonów. Tworząc ją, projektant chciał połączyć “high fashion” ze streetwearem, lekkością casualu i przyjemnością noszenia świetnej jakości rzeczy – w efekcie powstała intrygująca propozycja na różne okazje, pełna klasycznych damskich ubrań i luksusowych akcesoriów: torebek, okularów przecisłonecznych, nakryć głowy, wreszcie różnych modeli obuwia, które choć z pozoru proste, mają w sobie “to coś”.Kiedy funkcjonalność łączy się z glamour

W swoich projektach Michael Kors korzysta z dziedzictwa amerykańskiej mody i bardzo chętnie sięga po sportswear, stworzony zresztą na Nowym Kontynencie. Jednak nie tylko fukcjonalność jest ważna dla projektanta, który ubraniom z logo MICHEL Michael Kors dodaje charakteru, sznytu glamour, stonowanej elegancji i niezobowiązującej nonszalancji. Bo nawet pędzić przez wielkie miasto można w wielkim stylu!

Przeczytaj inne artykuły