Przeczytasz w 3 min 25 lut 2022

Bo liczy się wsparcie! Adidas Bra Revolution

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 3 min

Nieważne, jaką masz sylwetkę i rozmiar – zasługujesz na najwyższy komfort. W myśl tej zasady Adidas stworzył 43 modele biustonoszy sportowych, które zapewnią maksymalną wygodę i wsprarcie Twojego biustu podczas treningu. Przygotuj się na Bra Revolution!

Dlaczego prawidłowo dobrany rozmiar ma znaczenie?

Uprawiasz jogę? Biegasz? Podnosisz ciężary? Niezależnie od uprawianego sportu, zasługujesz na najwyższy komfort. Zapewne przed rozpoczęciem treningu z uwagą dobierasz sportowe buty, zwracasz uwagę na rodzaj materiałów, z których wykonana jest Twoja odzież, dobierasz najwygodnieszy krój. A co z Twoim sportowym biustonoszem – czy w tym przypadku równiez rozmiar i fason ma dla Ciebie znaczenie? Według badań  prof. Joanna Wakefield-Scurr z Instytutu Badań Biomechaniki Piersi Uniwersytetu w Portsmouth aż 90% kobiet nosi niewłaściwy rozmiar stanika sportowego, a brak odpowiedniego wsparcia biustu powoduje ból podczas ruchu u połowy respondentek. I to nie koniec – niedobrany stanik może przyczynić się do otarć skóry i negatywnie oddziaływać na kręgosłup. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wsparcie – argument, że do godzinnych ćwiczeń kilka razy w tygodniu nie potrzebujesz specjalistycznej bielizny, jest tutaj nie na miesjcu.Adidas wprowadza Bra Revolution

Wyniki badań zaskoczyły także markę Adidas, która wkroczyła do akcji i wraz z profesor Wakefield-Scurr rozpoczęła pracę nad innowacyjną linią sportowych biustonoszy – dopasowanych do kształtów i potrzeb każdej kobiety. W efekcie powstała kolekcją i kampania Bra Revolution.

Pracujemy w niezwykle różnorodnym zespole. Reprezentujemy różne sylwetki i style życia. Każda nas ma bardzo osobistą relację ze swoim ciałem i wie najlepiej, czego potrzebuje. Dlatego przystępując do pracy nad kolekcją, postanowiłyśmy spojrzeć na siebie same i zastanowić się, jakiego biustonosza potrzebuje każda z nas.

Orla Coulter i Caroline Morris z zespołu produktowego Adidas.

Kolekcja obejmuje 4 kategorie: Everyday, Studio, Train i Run, w ramach których zawarto 43 modele biustonoszy sportowych. Linia Everyday zapewnia wsparcie w codziennych aktywnościach. Biustonosze Studio są dedykowane ćwiczeniom o niskiej i średniej aktywności, jak joga czy pilates. Z myślą o bardziej wymagających treningach powstała linia Train. Natomiast biustonosze Run zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby biegaczek. Lekka konstrukcja, miękkie szwy przyjazna dla naszej skóry, wzmocnione ramiączka oraz praktyczne zapięcie to cechy wspólne wszystkich modeli. Na uwagę zasługują również wykorzystane materiały. Marka opracowała autorską tkaninę, Aeroready, która pozwala skórze oddychać, a wykonany z niej biustonosz doskonale przylega do ciała. Dodatkowo, w ramach strategii zrównoważonego projektowania, część materiałów wykorzystanych w kolekcji pochodzi z recyklingu.

Przeczytaj inne artykuły