Przeczytasz w 3 min 04 sty 2024

MMC Studio i „Historia, która trwa”

tekst: Sara
MMC Studio
Przeczytasz w 3 min

Klimatyczna przestrzeń, wybitni artyści i wizjonerskie projekty. Pokaz duetu MMC Studio – Ilony Majer i Rafała Michalaka – był wyjątkowym wydarzeniem. Zajrzyjcie z nami za kulisy modowego show.

MMC Studio od ponad ćwierć wieku tworzy ciekawe modowe projekty, umiejętnie czerpiąc inspiracje z różnych źródeł. Duet zaprezentował swoje najnowsze koncepcje podczas klimatycznego pokazu mody. Scenerią dla tego wydarzenia stała się Bohema Strefa Praga – przestrzeń przywodząca na myśl ukochane miasto projektantów – Łódź.

Inspirujący pokaz MMC Studio

Koncepcja pokazu powstała podczas spotkań duetu MMC Studio z Katarzyną Sokołowską – wybitną reżyserką pokazów modowych. Na kształt wydarzenia miały wpływ ich rozmowy na temat własnych emocji, uczuć, ale też wymiany zdań dotyczące muzyki i sztuki.

Mimo upływu tak wielu lat my nadal bawimy się modą! Czerpiemy ogromną przyjemność z projektowania, a koncepcja malowania czy ścierania materiałów nadal bardzo nam się podoba – mówi Rafał Michalak.

Zespół Answear.com zasiadł na widowni pokazu MMC Studio. O wrażeniach dotyczących samego wydarzenia, jak i najnowszej kolekcji, opowiedziała Anna Kaczmarczyk, senior fashion buyer.

– Każdy pokaz zaskakuje i inspiruje, jest doskonałą okazją do spojrzenia na modę z nowej strony i odbycia podroży po świecie nowości i autorskiej kreacji. Duet MMC wyróżnia się oryginalnym podejściem do mody. Z jednej strony wypracował rozpoznawalny i unikalny styl, z drugiej zawsze bliski jest trendom. Puchowe kurtki połączone z dmuchanymi pracami Oskara Zięty, kolorowe cekiny, nowa wizja moro, metaliczne kolory i neony, nieoczywisty casting – opisuje.

Poetycka wizja mody

Kolekcja MMC Studio na sezon jesień-zima 2023/2024, o wdzięcznej nazwie „Historia, która trwa”, jest inspirowana latami 80-tymi i 90-tymi. Dźwięki muzyki elektronicznej, przeplatają się tu ze wspomnieniami lat studenckich, gdzie sztuka malowania i noszenia celowo zniszczonych ubrań tworzyły nurt grunge.

Duet MMC Studio wznowiło współpracę z wybitnym artystą Oskarem Ziętą. Jego poetycka wizja i autorska technologia wydmuchiwania metalu jest bliska sercu duetu projektantów. Unikatowe obiekty wykonane ze szlifowanej srebrnej stali stały się nie tylko scenografią pokazu, ale również ogromną inspiracją do form i materiałów w nowej kolekcji.

Na wybiegu królował oversize i  nonszalancja w mieszaniu stylu sportowego z eleganckim. Niezwykle istotna jest również szlachetność tkanin i ich nieszablonowe połączenia. Rządziły skóry, cekiny, nylony. Skóry były większości ręcznie przecierane. Część ubrań została także ręcznie pomalowana. Dzięki tym zabiegom projekty zyskały oryginalny charakter. Ponadto projektanci MMC Studio zerwali z monochromatycznym stylem, wprowadzając żywe kolory, takie jak czerwień, intensywny fiolet i limonka.

Przeczytaj inne artykuły