Przeczytasz w 4 min 09 sty 2024

ZEW for men: Pielęgnacja w męskim wydaniu

tekst: Sara
ZEW for men
Przeczytasz w 4 min

Stworzona z pasji do przemierzania górskich szlaków, eksploracji przyrody i praktyczności. Marka ZEW for men przekonuje, że pielęgnacja jest istotnym, codziennym rytuałem mężczyzn i może łączyć innowacyjne rozwiązania z dbałością o naturę.

Marka ZEW for men budziła się do życia na górskich szlakach. Jej założyciele to pasjonaci bieszczadzkich eskapad. Po licznych wycieczkach doszli do wniosku, że im mniej pakuje się do plecaka przedmiotów, tym lżej przechodzi się przez górskie trasy.  Tym bardziej że wiele z potrzebnych na szlakach surowców oferuje nam natura. „Po co dźwigać na plecach wodę, gdy znajdziemy ją w strumieniu czy jeziorze i w nich możemy się umyć? Najważniejsze, żeby tej wody nie zanieczyścić” – zaznaczają twórcy marki ZEW for men.

ZEW for men: Czerpiąc z natury to, co najlepsze

Kosmetyki marki ZEW for men powstały z połączenia pragmatyzmu i miłości do natury. Po badaniach i testach, w 2015 roku założyciele brandu stworzyli sztyft 3w1 do mycia twarzy, ciała i włosów. Jego bazą są naturalne składniki z węglem drzewnym z Bieszczad. Dzikość i historia tego regionu Polski nieustannie inspiruje zespół pracujący nad tworzeniem kosmetyków dla mężczyzn.

– Nasze produkty są ekologiczne i zostały wyprodukowane z myślą o tym, by w trakcie ich używania, nikt nie zaburzył funkcjonowania środowiska. Sztyft 3w1, który powstał po roku intensywnych badań, jest kompaktowy, komfortowy i bardzo naturalny. Węgiel drzewny, który jest podstawowym składnikiem aktywnym kosmetyku, świetnie oczyszcza skórę i włosy, a do tego nie powoduje żadnych efektów ubocznych dla przyrody – wyjaśnia Marta Leszczyńska.

Proekologiczne podejście do procesu tworzenia męskich kosmetyków to wyróżnik marki ZEW for men. Dbałość o naturę widoczna jest w każdym elemencie produktu – od jego składu po opakowanie. Marka wyeliminowała w 90 proc. użycie plastiku w produkcji pojemników, stawiając na papier, aluminium oraz szkło. Ponadto wszelkie produkty tworzone są w duchu zero waste, a zbędne odpady eliminowane zostają do minimum.

Kosmetyki ZEW for men są produkowane lokalnie, w Polsce. – Jeśli możemy wykonać coś na naszym rynku, robimy to. Pozyskujemy składniki aktywne z polskich lasów i terenów zielonych. Mowa nie tylko o węglu drzewnym, ale też czarnej hubie. Staramy się wspierać lokalnych dostawców i rozsądnie korzystać z bogactw polskiej natury – mówi Leszczyńska.

– Stale podróżujemy w poszukiwaniu nowych receptur, więc z pewnością nie jest to nasze ostatnie słowo i niebawem zaskoczymy kolejnymi oryginalnymi nowościami – dodaje.

O mężczyznach i dla mężczyzn

„Jako marka tworząca produkty dla mężczyzn dużo czasu poświęcamy na eksplorację tego pojęcia. Oczekiwania wobec męskości i wasze potrzeby cały czas ulegają ewolucji. Nie sprowadzamy tych zmian jedynie do nietrwałej mody na zarost czy konkretną fryzurę. Chcemy pokazać, jak my widzimy we współczesnym świecie mężczyzn z krwi i kości – was i siebie samych” – zaznacza marka ZEW for men.

Marka rozumie pojęcie męskości poprzez samorealizację, eksplorowanie swojej osobowości i zewnętrznego świata oraz oddawaniu się swoim pasjom. – ZEW zachęca do aktywnego życia na własnych zasadach. Zachęca też do dzielenia się swoimi zainteresowaniami z bliskimi, otwierania na nowe doświadczenia, bycia odpowiedzialnym i pozostania wrażliwym na to, co dzieje się wokół – wyjaśnia Marta Leszczyńska.

O męskim świecie marka opowiada nie tylko za sprawą kosmetyków, ale również wielu inicjatyw społecznych. ZEW for men od lat wspiera kampanię Movember Fundacji Kapitan Światełko, zachęcając mężczyzn do ratującej życie profilaktyki, kontrolnych wizyt lekarskich i regularnego samobadania się. Przez cały listopad w ramach Movember mężczyźni zapuszczają wąsy – symbol akcji, której celem jest sprowokowanie dyskusji o męskim zdrowiu oraz zachęcenie innych do badań i dbania o swoje samopoczucie.

– Mówienie otwarcie o badaniu jąder nie jest niczym wstydliwym. Chcemy uświadomić mężczyzn, że dbanie o zdrowie to podstawa i powinno stać się rutyną – tak jak codzienna higiena – dodaje marketing i PR manager marki.

Męska pielęgnacja z marką ZEW for men

Czasy, kiedy dbanie o siebie było uważane za niemęskie, już dawno minęły. Nowocześni mężczyźni zwracają uwagę na to, jak wyglądają. Podstawą ich codziennej higieny stała się pielęgnacja skóry i zarostu w męskim, prostym ujęciu. Marta Leszczyńska przekonuje, że do stworzenia pielęgnacyjnej rutyny wystarczą dwa kroki – umycie twarzy i nawilżenie jej kremem.

– To podstawa dla zabieganych mężczyzn, którzy nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację o poranku – zaznacza.

Kosmetyki warto dobrać tak, aby odpowiadały potrzebom skóry. Jeśli jest ona skłonna do przesuszania, wybierzmy żel do mycia twarzy  i krem z działaniem nawilżającym i łagodzącym. Skórę tłustą oczyszczajmy natomiast zestawem produktów regenerująco-oczyszczających. – Dla mężczyzn rozpoczynających przygodę z pielęgnacją, polecam krem multi-zadaniowy, który sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry – dodaje Marta Leszczyńska.

Nieco innej pielęgnacji wymaga zarost. Proces ten składa się zazwyczaj z kilku etapów: od dokładnego mycia, przez przystrzyganie i modelowanie, po czesanie. Aby dbanie zarost było jak najprzyjemniejsze, warto wybrać produkty wysokiej jakości. Przykładem takiego kosmetyku jest balsam do brody z węglem drzewnym. Jego naturalny skład pielęgnuje i stylizuje włoski, a drzewno-owocowy zapach pozostaje na nich przez długi czas.

Dodając do tego odżywczy olejek do brody, wzmacniamy zarost i stymulujemy jego wzrost. Im dłużej będziemy stosować kosmetyki, tym włosy będą łatwiej się rozczesywać i pozostaną miękkie w dotyku.

– Świadomość tego, jak ważna jest codzienna pielęgnacja, wzrasta wśród mężczyzn. Wierzymy, że dokładamy do tego swoją cegiełkę, jednocześnie pokazując, że jest ona całkiem przyjemna i daje satysfakcję – podsumowuje Marta Leszczyńska.

Przeczytaj inne artykuły