Przeczytasz w 3 min 15 sie 2020

Niektóre rzeczy nigdy się nie starzeją – Reebok Club C

tekst: Zofia O.
reebok club c
Przeczytasz w 3 min

Choć powstał w latach 80., dziś nadal jest podstawą w szafie sneakerheadów (i nie tylko). Buty Reebok Club C są dziś już ikoną, która jednoznacznie kojarzy się ze znanym brandem. Poznaj ich historię i ewolucję!

“Czasy się zmieniają, mody przemijają, lecz pewne rzeczy nigdy nie się starzeją” -twierdziła głośna reklama Reeboka z 1993 roku promująca nową linię Reebok Classic na czele z modelem Reebok Club C. Dziś bez tych butów nie wyobrażamy sobie sneakersowego świata. Inspirowany modą tenisową klasyk jest ponadczasowy i uniwersalny, a jego stylizacyjne możliwości przetestowali nawet nasi styliści. Możesz zresztą przekonać się o tym, oglądając poniższe video:

Jak powstały buty Reebok Club C?

Czy wiesz, że słynne Reebok Club C początkowo były przeznaczone do grania w tenisa? Reebok postanowił podbić tę dyscyplinę sportu w 1984 r., kiedy wylansował model Phase One. Narodziny Club C przypadają na rok 1986 – buty te, jeszcze bez nazwy, dedykowane były graczom klubowym. Nazwa Club C pojawiła się 3 lata później, jako skrót od wcześniej proponowanej Club Champion.

Jak Reebok Club C wpłynęły na kulturę?

Szybko okazało się, że białe, lekkie buty sprawdzają się nie tylko na korcie tenisowym. Marka doskonale zdawała sobie sprawę z minimalistycznych sneakersów, dlatego zaczęła celować nie tylko do graczy – reklamy Reebok Club C pod koniec lat 80. pojawiały się w popularnych lifestyle’owych magazynach, takich jak: Cosmopolitan, Esquire, a nawet Playboy. W 1993 r., kiedy powstała linia Reebok Classic, Reebok Club C stał się jej flagowym modelem. Wtedy też powstała seria słynnych reklam i hasło, głoszące, że prawdziwy klasyk nigdy się nie zestarzeje.

Time passes.
Looks change.
Fads die.
But some thingsnever get old.

Dziś Reebok Club C jest najchętniej sprzedającym się modelem marki. Gładka powierzchnia wykonana ze skóry naturalnej, grubsza podeszwa i amortyzująca wkładka czynią te sneakersy jednymi z najwygodnieszych butów casualowych. Z kolei minimalistyczny, epatujący urokiem retro design, tylko dodaje im charakteru.

Reebok Cluc C dla niej

Reebok Club C dla niego

T-shirt madness – wszystko, co musisz wiedzieć o najmodniejszych koszulkach tego lata>>>

Letni look według Panny Lemoniady >>>

Jakie buty pasują do czerwonej sukienki? Sprawdź propozycje naszych stylistów! >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Przeczytaj inne artykuły