No Shame. Pokaż światu swoje unikalne piękno

Sara
|
14 września 2023
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Wygląd nie powinien determinować naszej wartości. Żyjemy jednak w świecie, w którym perfekcjonizm spycha na drugi plan naturalność. Znalezienie klucza do samoakceptacji jest trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy spotykamy się z krytyką otoczenia. Answear.LAB przekonuje, za pomocą limitowanej kolekcji No Shame, że każde kobiece ciało jest piękne i zasługuje na szacunek.

Bez względu na to, jak wyglądamy, ile mamy lat i jakie życiowe decyzje podejmujemy, jesteśmy wyjątkowe – przekonuje marka Answear.LAB. Wyjątkową ideę pokazuje w nowej kolekcji limitowanej No Shame. Stylizacje zbudowane są na bazie różnych materiałów, wpisujących się w trendy nadchodzącego sezonu jesienno-zimowego.

Główną rolę odgrywa jednak skóra i koronka. Pierwszy z nich znaleźć można w formie długich płaszczy, eleganckich kamizelek, garniturów oraz butów. Koronki wplecione są natomiast w sukienki, koszule oraz spódnice. Oba materiały urozmaicają kolekcję pod względem faktur, a tym samym nadają jej wyrazistego charakteru. Tę różnorodność doskonale uwypukla czerń, która jest w No Shame wiodącym kolorem. Paletę barw uzupełnia kolor szary, biały, kremowy oraz przykuwająca oko fuksja.

No Shame: Kolekcja dla wszystkich kobiet

Kolekcji No Shame towarzyszy klimatyczna sesja zdjęciowa, w której dominują czarno-białe, przepełnione emocjami fotografie. Udział wzięły w niej wyjątkowe modelki. Wśród nich znalazła się m.in. Lidia Popiel – fotografka z wieloma sukcesami na koncie, która nieustannie udowadnia, że piękno nie zna granicy wieku. Przed obiektywem stanęła również Magdalena Zalejska, znana szerzej jako Apolonka. Polska modelka jako jedna z pierwszych w branży porzuciła próby dorównania “rozmiarowi zero”, pokazując tym samym, że kobiety w większych rozmiarach mogą zawojować świat mody.


– Często wstydzimy się swojego ciała, zamiast obdarzać je szacunkiem i miłością. Tworząc kolekcję limitowaną „No Shame”, myślałyśmy o wszystkich kobietach, które zmagają się brakiem samoakceptacji, ale też zawstydzaniem ze strony otoczenia. Wierzymy, że mówiąc głośno o zjawisku shamingu, uda się nam przekonać kobiety do akceptowania swojego wyglądu, budowania pewności siebie i nieoceniania innych  – wyjaśnia Agnieszka Pruchnik, brand dyrektorka Answear.LAB.

Moda przeciwko zawstydzaniu

Answear.LAB tworzy ubrania, za którymi stoi idea. Limitowana kolekcja No Shame poświęcona jest problemowi shamingu, z którym zmagają się kobiety w różnych życiowych sytuacjach. Marka przekonuje, że zasługują one na szacunek i nie powinny wstydzić się tego, jakie są, jak wyglądają i kogo kochają.

Ideę tą doskonale odzwierciedla seria T-shirtów, które powstały we współpracy z Caroliną Altavillą, argentyńską ilustratorką mieszkającą na co dzień w Mediolanie. Oversizowe koszulki z rysunkami nawiązującymi do idei No Shame będą dopełnieniem casualowych looków. Wystarczy połączyć T-shirt z parą ulubionych jeansów i skórzaną ramoneską.