Przeczytasz w 3 min 12 lut 2024

Pokochaj siebie w walentynki (i nie tylko) z Answear.LAB

tekst: Sara
walentynki
Przeczytasz w 3 min

Walentynki to święto miłości, ale nie tylko tej, dzielonej z ukochaną osobą. Najważniejszą relacją w życiu jest bowiem ta, tworzona z samą sobą. Święto zakochanych możesz potraktować jako pretekst do rozwijania miłości własnej.

Miłość własna, czyli droga do szczęścia

Kochając siebie, stajesz się swoją najlepszą przyjaciółką. Szanujesz siebie, swój czas, możliwości. Jesteś dla siebie wyrozumiała i dajesz sobie wsparcie, gdy tego potrzebujesz. Droga do miłości własnej nie zawsze bywa prosta, ale prowadzi do pełni szczęścia i poczucia spełnienia.

Miłość do samej siebie można budować na wiele sposobów – mówienia o sobie w pozytywny sposób, przebaczania błędów i wyznaczania zdrowych granic w relacjach. Nauka patrzenia na siebie w łagodny sposób pozwala na otoczenie się miłością własną.

Gdy pokochasz siebie, nie będziesz skupiać się na tym, czego ci brakuje, ale na tym, co już masz. Docenisz nawet najdrobniejsze rzeczy i będziesz za nie wdzięczna. Będziesz wybaczać sobie potknięcia, bo przecież masz do nich prawo. Przestaniesz rozpamiętywać błędy i ich żałować. Staniesz się swoją czułą przewodniczką, świadomą swojej wartości.

Każdy moment jest dobry, aby celebrować miłość własną. Nadchodzące walentynki są jednym z nich. Możesz docenić siebie, spędzając wartościowy czas sam na sam i wsłuchując się w swoje potrzeby.

Poczuj się doskonale w swoim ciele

Na co dzień brakuje ci czasu, aby okazać sobie nieco uwagi? Możesz zrobić to w walentynki. Wsłuchaj się w swoje ciało. Zrelaksuj się w spokojnym, przytulnym otoczeniu, zapal świeczkę, zamknij oczy i spróbuj nazwać swoje potrzeby. Chwila skupiania pozwoli ci nie tylko zrozumieć, jak o siebie dbać, ale także docenić swoje ciało i poprawić sobie nastrój.

Świetną alternatywą dla medytacji z myślą o sobie są zabiegi SPA wykonane w domowych warunkach. Odpręż się we własnym towarzystwie, biorąc długą, odżywczą kąpiel. Później ubierz się w przyjemny w dotyku komplet piżamowy, otulając się odrobiną luksusu. Weź do ręki książkę, usiądź na wygodnej sofie i spędź czas sam na sam, z dala od codziennych trosk.

Zabierz się na randkę w walentynki

Kolacja przy blasku świec, romantyczny seans filmowy, wieczorny spacer w urokliwym miejscu – każdą z tych rzeczy możesz zrobić sama. Randkowanie w pojedynkę zyskuje w ostatnich latach na popularności. Spędzanie czasu sam na sam w walentynki nie kojarzy się już ze smutnymi wieczorami spędzonymi przed telewizorem. To moment w roku, w którym możemy w pełni celebrować miłość własną.

Świetnym pomysłem na okazanie sobie czułości, jest ugotowanie kolacji. Zaplanuj menu składające się z potraw, które lubisz najbardziej. Zadbaj także o atmosferę. Przystrój stół elegancką zastawą, zapal świeczki, włącz muzykę i delektuj się posiłkiem w przyjemnych okolicznościach.

Spraw sobie wymarzony prezent na walentynki

Dni poprzedzające walentynki spędzamy nierzadko na przeszukiwaniu ofert sklepów, aby znaleźć najlepszy prezent dla drugiej połówki. Całą swoją uwagę poświęcamy więc na zadowolenie bliskiej nam osoby, odsuwając własne potrzeby na dalszy plan.

Dlatego w walentynki spraw sobie prezent, o jakim marzyłaś od dawna – bez wyrzutów sumienia i bez skrępowania. Przeszukaj listę produktów, które zapisałaś, żeby kupić je, gdy nadarzy się okazja. Zastanów się, jaki przedmiot sprawi ci największą radość. Być może to piękna biżuteria, w której poczujesz się wyjątkowo, albo ubrania z najnowszej kolekcji ulubionej marki modowej? Każdy podarunek to okazja do tego, żeby się rozpieścić i podarować sobie coś od serca.

Jeśli nie wiesz, co chciałabyś sprawić sobie na walentynkowy prezent, zajrzyj, co do zaoferowania ma Answear.LAB – marka tworzona przez kobiety dla kobiet.

Przeczytaj inne artykuły