Przeczytasz w 3 min 31 paź 2020

Posprzątaj swoją szafę razem z nami!

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 3 minDziś jest właśnie ten moment, aby gruntownie uporządkować swoją garderobę, przejrzeć wszystkie ubrania, a niepotrzebnym dać drugie życie w ramach akcji Wear & Share. Jesteś gotowa, aby zrobić to wspólnie z nami? Nieważne, czy jesteś pedantką czy bałaganiarą – czasem nadchodzi taki moment, kiedy swoją szafę trzeba po prostu uporządkować. Jesienne leniwe popołudnia tylko temu sprzyjają, dlatego właśnie dziś ogłaszamy wielki Dzień Sprzątania Szafy! Zarezerwuj sobie kilka godzin, włącz swoją ulubioną muzykę i rzuć się w wir przeglądania, układania i segregowania swoich ubrań, butów i wszystkich akcesoriów. Więcej przestrzeni w szafie, poczucie ładu i estetyki oraz świadomość, co możesz nosić, a czego już nie, gwarantowane! A dodatkowo, zyskasz okazję, aby nadać ubraniom, których już nie nosić, drugie życie i jednocześnie, przyczynić się do powiększenia drzewostanu w naszym kraju.

Jak uporządkować swoją szafę? Porady na wielki dzień sprzątania

Jesteś gotowa? Wbrew pozorom, sprzątanie szafy nie jest w cale takie trudne – może za to dostarczyć Ci wiele satysfakcji. Przed przystąpieniem do działania, zrób trochę miejsca na podłodze. Następnie:
  • przerzuć całą zawartość szafy na podłogę. Nie przejmuj się – z tego chaosu wyłoni się porządek.
  • rozpocznij przeglądanie i segregację, każdą sztukę odzieży dokładnie przeglądaj, oceń jej stan oraz zastanów się, czy często ją zakładasz.
  • podziel ubrania na 3 części: te, które regularnie nosisz, te, które nosisz rzadko oraz te, których  z różnych powodów już nie założysz. Ostatnia sterta odzieży nie wróci do szafy.
  • teraz czas na najprzyjemniejszą część, czyli układanie ubrań w szafie. Możesz stosować różną systematykę: sortować według kolorów, funkcji czy rodzaju materiału. Ważne, aby w miejscu najbardziej dostępnym dla Ciebie znalazła się odzież, którą często zakładasz.
  • ubrania, których już nie nosisz, przeznacz na akcję Wear & Share. Wszystkiego dowiesz się w kolejnym akapicie.

Co zrobić z ubraniami, których już nie nosisz?

Za duże, za małe, niemodne, nielubiane… Po gruntownym uporządkowaniu szafy z pewnością zostałaś ze stertą ubrań, których już nigdy nie założysz. Co zrobić? Na pewno nie wyrzucać! Nawet 95% ubrań nadaje się do powtórnego użycia czy przetworzenia, dlatego dołącz do naszej akcji Wear & Share i przekaż nam niepotrzebne ubrania. Nadamy im drugie życie, a przy okazji, dzięki Tobie, wesprzemy Fundację Aeris Futuro i jej projekt Czas na Las. Więcej miejsca w Twojej szafie, a jednocześnie, więcej drzew – czy to nie brzmi cudownie? Co więcej, możesz przekazać ubrania bez wychodzenia z domu. Wejdź na stronę eko.answear.com i zamów worek, do którego spakujesz wszystkie niepotrzebne ubrania. Kurier odbierze od Ciebie pakę i przekaże ją do nas. Cała akcja nic Cię nie kosztuje. Do tej pory, w ramach innowacyjnego projektu  Wear & Share zebraliśmy prawie 3 tony tekstyliów i nie możemy się doczekać, aż do nas dołączysz. Dzień Sprzątania Szafy to idealny moment! Green Friendly – moda przyjazna środowisku >>> Wear&Share – czyli porządki w szafie słusznej sprawie. Nowy projekt ANSWEAR.COM >>> Jak uporządkować swoją szafę na wiosnę 2020? >>> Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Przeczytaj inne artykuły