Przeczytasz w 3 min 18 maj 2022

Shawn Mendes podążą w stronę zrównoważonego rozwoju wspólnie z marką Tommy Hilfiger

tekst: Justyna M.
shawn mendes
Przeczytasz w 3 min

Marka Tommy Hilfiger i Shawn Mendes – artysta i aktywista, połączyli swoje siły, by pokazać nowe oblicze mody. Nowoczesnej, choc sięgającej po klasyczne rozwiązania, ale przede wszystkim zrównoważonej. Sprawdź, co wynikło z tego mariażu!

Shawn Mendes dał się poznać szerszemu gronu jako utalentowany piosenkarz i autor tekstów. Kanadyjczyk jest jednak nie tylko jedną z najbardziej wpływowych młodych osób w branży muzycznej – działa również jako filantrop i aktywista, podejmując różnorodne inicijatywy i pracując na rzecz wielu organizacji. Teraz wspólnie z marką Tommy Hilfiger chce działać na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Shawn to nie tylko utalentowany muzyk – to także przedstawiciel pokolenia, które rozumie potrzebę działania. Wspólnie możemy zwiększać świadomość konsumentów, wywierając trwały i pozytywny wpływ.

Tommy Hilfiger

Wieloletnia współpraca z barndem nosi nazwę „Play It Forward”, a jej pierwszy etap rozpoczyna kampania „Classics Reborn”, która właśnie ma swoją premierę. W związku z kampanią Tommy Hilfiger przekaże milion dolarów w celu zrównoważenia wpływu światowej trasy koncertowej Shawna Mendesa na środowisko. Z kolei Mendes podczas trasy będzie ubrany w ekologiczne i szyte na miarę ubrania marki Tommy Hilfiger.

Jeszcze bardziej zrównoważony styl

Towarzysząca kampanii Classic Reborn nowa letnia kolekcja – 1985 Program – w całości została wykonana z bardziej zrównoważonych materiałów. Pojawia się tutaj m.in kultowa koszulka polo 1985 wykonana z organicznej bawełny. W kolekcji pojawiają się także jeansy składające się w 20% z bawełny pochodzącej z recyklingu poużytkowego, których produkcja pozwala na mniejsze zużycie wody i energii w porównaniu z tradycyjnym denimem. Przewijajace się w kolekcji kolory, takie jak biel, granat i bordo są ukłonem w stronę amerykańskiego dziedzictwa marki.

Tommy i jego kultowa marka inspirują mnie od zawsze i cieszę się, że mogę wyruszyć w naszą wspólną podróż z moimi fanami. Każdy ma do odegrania rolę w tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości i nie mogę się doczekać uczenia się od siebie nawzajem, a zarazem odkrywania, jak kreatywność i wyobraźnia mogą pozytywnie wpływać na branżę modową. Cieszę się, że będę mógł dzielić się tym, co oznacza dla mnie bardziej zrównoważone życie.

Shawn Mendes

To nie koniec! Już w przyszłym roku światło dzienne ujrzy kapsułowa kolecja będąca połączeniem klasycznego stylu marki z innowacyjnymi rozwiązaniami w branży mody. Pojawią się m.in. tkaniny z recyklingu, a produkcja ubrań będzie oparta na gospodarce cyrkulacyjnej.

Przeczytaj inne artykuły