Przeczytasz w 2 min 16 maj 2022

W klapkach czy w sandałach? Letnia stylizacja według Life Catchers

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 2 min

Buty na platformie opanowały wybiegi – czy opanują też nasze rodzime ulice? Patrząc na propozycje autorstwa Marty z Life Catchers, odpwoiedź może być tylko jedna, oczywiście, twierdząca. 

Skoro lato już za pasem, a pogoda obecnie nas rozpieszcza, pora rozejrzeć się za propozycjami godnymi ciepłych dni. Warunków jest kilka: ma być wygodnie, naturalnie, uniwersalnie… tak, aby stylizacja nadawała się zarówno do pracy, na weekendowy wyjazd, jak i szybką popołudniową rundkę po mieście. Warunkom tym postanowiła sprostać Marta z duetu Life Catchers, która połączyła minimalistyczne formy z pewnym aktualnym hitem mody.

Minimalistyczne stylizacje na początek sezonu

Jak sama przyznała, Marta kocha masywne podeszwy w mixie z surowymi, prostymi formami. Dlatego wszystkie jej propozycje opierają się na grze 2 oczywistych kolorów: czerni i bieli. Oprócz ciemnych butów na platformie główną rolę gra tu biała koszula. Nonszalancko związana w pasie, arcitektonicznie zagina się na poszczególnych partiach ciała i tworzy rewelacyjny duet z czarnym, równie minimalistycznym dołem. Zarówno w spodniach, jak i w mini-spódniczce, panuje tu nonszalancki klimat i pochwała prostoty. Jeśli nie znosisz długo się zastanawiać, co na siebie włożyć, a idea kapsułowej garderoby nie jest Ci obca, inspiruj się do woli!

Buty na poziomie – najmodniejsze klapki i sandały

Minimalistyczne stylówki oversize wieńczą one – buty na najmodniejszej w tym sezonie platformie. Masywna, przyciągająca uwagę, podeszwa, swoją estetyką nawiązuje do lat 90. i początku 00. Na odpowiednim poziomie są także inne detale: efektowne plecionki czy delikatne paski oplatające stopę, stanowiące przeciwwagę dla olbrzymiej platformy. Choć w propozycjach największych domów mody, nie brakuje kolorowych klapek i sandałów, ponadczasowa czerń również znalazła swoje grono fanów (i zalicza sie do nich nie tylko Marta). Więcej propozycji butów utrzymanych w tej stylistyce znajdziesz w ofercie Vagabond. Przeczytaj inne artykuły