poduszki na łóżku

Jak ułożyć poduszki na łóżku? Zainspiruj się naszymi pomysłami!

Barbara R.
|
15 maja 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

W sypialni – Twojej oazie relaksu, liczy się harmonia, ale i odrobina kreatywności. Przekonaj się, jak możesz nadać wnętrzu nowego charakteru, zaczynając od najprostszych zmian, choćby ułożenia poduszek.

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i zbieramy siły na nadchodzący kolejny dzień. Wbrew pozorom spędzamy tutaj dość dużo czasu, dlatego warto zadbać o klimat tego pokoju, aby sprzyjał relaksowi. W centralnym punkcie pojawia się posłanie. Komplet pościeli to kluczowy element, choć niejedyny, na którym musimy się skupić przy aranżacji tego właśnie wnętrza. Nie można zapomnieć o detalach. Jak ułożyć poduszki na łóżku? Sprawdź koniecznie nasze pomysły!

 Jak ułożyć poduszki w sypialni?

Dodatki powodują, że pokój nabiera niepowtarzalnego klimatu. W przypadku sypialni kluczową rolę odgrywają poduszki. Miękkie, wygodne, stylowe i praktyczne – takie są te akcesoria! Standardowo pojawiają się duże egzemplarze, na którym śpimy, a na ich wierzch zazwyczaj jeszcze układamy kolejne nieco mniejsze. W ten sposób mamy bardzo tradycyjny układ. Ekstrawagancko łoże będzie prezentować się, gdy postawimy na różne kształty, na przykład na wałki i na okrągłe formy. Nieregularne akcesoria wprowadzają odrobinę fantazji, podobnie jak te w kontrastowej barwie lub w mocny nadruk. Chaos powinien być jednak kontrolowany, czyli coś wszystkie elementy mimo wszystko musi łączyć.

Poduszki na łóżko – jak dobierać?

Dekoracja łóżka nie jest skomplikowana, bowiem pojawi się na nim przede wszystkim pościel, na wierzchu narzuta, ewentualnie koc i poduszki ozdobne. Najwięcej osób decyduje się na monochrom, a więc na utrzymanie jednolitej kolorystyki, dzięki temu całość jest spójna, a my nie martwimy się co z czym łączyć. Zabawa odmiennymi fakturami wprowadzi do stonowanej aranżacji odrobinę nonszalancji. Natomiast dodanie do spokojnej pościeli odważnych poduszek pod względem barwy lub formy to gwarancja podrasowania stylistyki. Warto miksować trendy i przełamywać schematy, choć z zachowaniem zdrowego rozsądku. Co za dużo to nie za dobrze, dlatego nie ma co przesadzać w ilości. Ograniczyć się wobec tego do dwóch, maksymalnie trzech odważnych akcentów, a reszta niech będzie neutralna.

Jak układać poduszki w sypialni? Poznaj cenne wskazówki!

Układ poduszek na łóżku musi być dopasowany do konkretnego mebla. Pamiętaj, że duża przestrzeń pozwala nam na więcej swobody niż ta mała. Nie ma tu naprawdę żadnych reguł, bowiem ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Najczęściej decydujemy się na rzędy – jeden lub dwa, a nawet niekiedy aż na trzy. To będą kompozycje symetryczne bądź nie, bo my sami decydujemy, jak rozmieścimy poszczególne akcesoria. Czasami poduszki ozdobne pojawiają się tylko na środku, innym razem na brzegach. Z reguły zaczynamy ustawiać je zaraz od bezgłowia, a zatem od samej góry. W tym wypadku układamy obowiązkowo od największej do najmniejszej, kolejno poszczególnymi rzędami. Ciekawym pomysłem jest zlokalizowanie ich jedynie na samym środku łoża na płasko. Zapewniamy, że tworzenie stosów daje efekt wow!