ethical wardrobe kolekcja

Siła świadomych wyborów – zobacz limitowany projekt Ethical Wardrobe od answear.LAB

Justyna M.
|
08 czerwca 2021
|
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów – to właśnie dziś marka answear.LAB pragnie Ci przypomnieć o sile wyborów, które oddziałują nie tylko na nasze życie, ale również na otoczenie, a ich konsekwencję mogą sięgać daleko w przyszłość. Właśnie rusza projekt Ethical Wardrobe, który jest obietnicą złożoną planecie. Zobacz otwierającą go limitowaną kolekcję sygnowana przez Paulinę Krupińską!

Czas na świadome wybory! Marka answear.LAB pragnie Ci udowodnić, że inwestycja w ubrania wykonane z trwałych i naturalnych materiałów, wykonanych z troską o dobro planety może się opłacić – nie tylko nam, ale przede wszystkim środowisku. Kolekcja limitowana zapoczątkuje linię Ethical Wardrobe, która na stałe zagości w ofercie brandu.

Ethical Wardrobe – wybieraj świadomie, noś etycznie

Aż 90% elementów garderoby z metką Ethical Wardrobe składa się co najmniej w 50% z trwałych tkanin, w jak najmniejszym stopniu szkodliwych dla środowiska. answear.LAB stawia na certyfikowane materiały pochodzące wyłącznie ze sprawdzony źródeł, wytworzone w duchu zrównoważonego rozwoju: konopie, len, bambus, modal, ekobawełnę oraz etyczną produkcję. W kolekcji pojawiają się także elementy wykonane z recyklingowych materiałów, takich jak poliester pochodzący z porzuconych sieci rybackich, które zalegając w morzach i oceanach, stanowią śmiertelne zagrożenie dla tamtejszej fauny. Ethical Wardrobe to nie tylko produkty, których siła tkwi w jakości i pewności źródła pochodzenia, ale także promowanie nowego sposobu myślenia o modzie i odzieży. Stawiaj na uniwersalne fasony, które wykorzystasz niejeden raz. Nie podąząj ślepo za trendami, lecz dopasowuj ubrania do swojej osobowości i stylu życia. Wreszcie, pamiętaj o swoich wyborach – nawet najdrobniejsze decyzje oddziałują na Twoje otoczenie i mają wpływ na środowisko.Paulina Krupińska w projekcie Ethical Wardrobe

Do udziału w projekcie marka zaprosiła Paulinę Krupińską, która miała wpływ także na całokształt limitowanej kolekcji m.in. zasugerowała wybór janiejszej palety kolorów. Ethical Wardrobe tchnie spokojem i harmoni. Wśród propozycji answear.LAB opartych na subtelnych odcieniach czerni, brązów, beżu i écru znajdziemy sukienki maxi, koszule w naturalnych barwach lnu, miękkie bluzy i nonszalanckie topy. Fasony zawarte w Ethical Wardrobe są klasyczne, uniwersalne, ponadczasowe, a  przede wszystkim – ładne. Wysoka jakość i trwałość produktów pozwala nosić je przez wiele sezonów, co z pewnością nie pozostanie obojętne dla naszej planety. Limitowana kolekcja answear.LAB jest dopracowana w każdym calu – od włókien tkanin po certyfikowane biodegradowalne opakowania z dodatkiem d2w, które po pewnym czasie rozkładają się na wodę, dwutlenek węgla, biomasę i śladowe ilości pierwiastków.

W kierunku etycznej mody

Premiera Ethical Wardrobe zbiega się ze Światowym Dniem Oceanów, który obchodzony jest 8 czerwca. W ten sposób marka chce nagłośnić problemy, z jakimi zmaga się podwodny świat, a jednocześnie uświadomić, w jak łatwy sposób możemy naprawiać i wykorzystywać produkty będące skutkiem ubocznym działalności człowieka (jak np. porzucone sieci rybackie). Do zrobienia jest jeszcze dużo, jednak nawet skumulowane drobne działania są dużym krokiem w kierunku zmian na lepsze.

Wierzymy, że możemy stworzyć świat bardziej przyjazny środowisku. Mamy świadomość, że jest to długi proces, dlatego działamy etapowo, każdego dnia usprawniając wiele działań oraz stopniowo wprowadzając kolejne elementy, np. tkaniny z recyklingu. Poprzez ubrania świetnej jakości chcemy kreować w naszych klientkach świadomość tego, co noszą i utrwalać pozytywne dla środowiska nawyki

Agnieszka Korsak, Brand Director answear.LAB.

Ethical Wardrobe to nie jedyne działanie marki w kierunku etycznej mody. answear.LAB stawia na lokalną produkcję w Polsce i Europie, wszystkie kapsuły tworzy w rozsądnych, ograniczonych ilościach, dzięki czemu ma pewność, że ubrania znajdą swoich nabywców, a planeta nie zostanie zaśmiecona ich nadmiarem. Co więcej, answear.LAB dąży do tego, aby w każdym sezonie zwiększać o 10% udział włókien naturalnych w swoich kolekcjach.