Świadomie i bez pruderii, czyli ultrakobieca kolekcja „My body My choice” od answear.LAB!

Justyna M.
|
23 listopada 2021
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Spis treści

Przeczytasz w 3 min

Sukienki z asymetrycznymi dekoltami, głębokimi rozcięciami, a także miękko opływające ciało bluzki z subtelnie połyskującej wiskozowej satyny – wszystko to stanowi bazę najnowszej kolekcji marki answear.LAB. “My body My choice” jest historią o świadomości swojego ciała oraz celebracji kobiecości i siły. Odkryj ją!

answear.LAB w zdecydowany i stanowczy sposób pokazuje swoje stanowisko w kwestii feminizmu i w swoich działaniach silnie stoi po stronie kobiet, działając na ich rzecz. Tworząc kolekcje „My body My choice” marka odważnie przełamuje stereotypy na temat kobiecego ubioru, podejmując tym samym walkę ze slut-shamingiem. To anglojęzyczne słowo tłumaczone jest jako działanie lub fakt stygmatyzowania kobiety za angażowanie się w zachowanie oceniane jako rozwiązłe lub seksualnie prowokujące. Bardzo często związane jest z kojarzeniem „charakteru” kobiety z jej wyborami odzieżowymi, które powszechnie uznawane są za zbyt krzykliwe lub odkrywcze.

Narracja slut-shamingu jest wciąż mocno rozpowszechniona w społeczeństwie. Nasze ciała i ubrania są wykorzystywane do krytykowania, stereotypizowania i traktowania kobiet jako nieodpowiednich. Przekonanie, że ubiór bezpośrednio koreluje z szacunkiem, z jakim traktuje się kobietę, jest błędne i trzeba z nim walczyć. W answear.LAB wierzymy, że odważne stylizacje mogą być symbolem kobiecej wolności. Dlatego też stworzyliśmy kolekcję „My body My choice”, która walczy ze stereotypami. Chcemy by nasze klientki, mogły na nowo zdefiniować, co znaczy być kobietą zgodnie ze swoimi preferencjami.

Aga Korsak, dyrektorka answear.LAB


Niebanalne propozycje

Buntownicza i liberalna nazwa kapsuły „My body My choice” sugeruje, iż jej tematem przewodnim jest prawo do swobodnego wyrażania siebie poprzez ubiór. Znajdziemy w niej odważne i oryginalne fasony, jak sukienki z asymetrycznym dekoltem lub głębokimi rozcięciami, a także miękko opływające ciało bluzki, koszule czy topy z subtelnie połyskującej wiskozowej satyny. W lookach bardziej eleganckich idealnie sprawdzą się dostępne w kolekcji szpilki i małe skórzane torebki.

Dla tych kobiet, które lubią nadać swojej stylizacji trochę charakteru, w kolekcji znalazły się również skórzany garnitur i marynarki ze skóry wegańskiej, które przełamują ultrakobiecość i dodają zadziornej, męskiej formy. Całość kapsuły utrzymana została w stonowanych, lecz nasyconych barwach takich jak czerń, brąz, burgund i złoto.