Przeczytasz w 3 min 06 gru 2021

Fight like a girl! Poczuj wolność i żyj na własnych zasadach

tekst: Izabela C.
Przeczytasz w 3 min

Nasz styl potrafi zdradzić o nas więcej niż nam się wydaje. Zabawa modą pomaga wydobywać różne elementy osobowości. Wyjątkowe printy i kolory, mix wzorów – żyjemy w czasach pełnej wolności i różnorodności w modzie. To co mamy na sobie często podkreśla nasze cechy i dodaje pewności. Taka jest również nowa kolekcja kapsułowa answear.LAB -„Fight like a girl”, w której każda kobieta może stworzyć stylizację całkowicie na własnych zasadach, bez narzuconych reguł.

Jak dziewczyna!

„Fight like a girl” to kolejna kolekcja answear.LAB, w której marka podejmuje temat stereotypizacji kobiet. Propozycje ubrań, które znajdziemy w kapsule łączą w sobie pozornie niepasujące do siebie nadruki, które odzwierciedlają często krzywdzący wydźwięk stwierdzenia #jakdziewczyna.

To wyrażenie zbyt często używane jest jako określenie negatywne, obrażające, które wpływa na pewność siebie kobiet. Dlatego tą kolekcją chcemy je zredefiniować. „Fight like a girl” to opowieść o naszych codziennych zmaganiach o niezależność, prawo do odrębności, wolności i swobody, która ma dodać pewności siebie każdej kobiecie w codziennych działaniach.

Agnieszka Korsak, dyrektor marki answear.LAB

W stylu lat 70.

Epoka dzieci kwiatów ciągle inspiruje, dlatego w kolekcji „Fight like a girl” znajdziemy propozycje we florystyczne wzory. Kwiatowy nadruk to hit niezależnie od sezonu. Styl boho i hippie doda naszym jesienno-zimowym stylizacjom dziewczęcości, lekkości oraz przywoła aurę słonecznych dni. Oprócz tego, w kolekcji znajdziemy także sukienki z nadrukiem tie-dye, czyli naturalną techniką farbowania materiału. Wbrew pozorom, nie jest to pomysł tylko na lato. Obie propozycje można połączyć z grubymi swetrami w geometryczne wzory, które stworzą oryginalny look i dodadzą naszej stylizacji warstwowości i przestrzenności, przy jednoczesnym mocnym podkreśleniu tali. Kolekcję uzupełnia denim w różnych wariantach kolorystycznych: zarówno jasny, mocno sprany, jak i klasyczny w kolorze indygo przywodzący na myśl lata 70.Przeczytaj inne artykuły