Przeczytasz w 3 min 30 sty 2024

Won Hundred na Kopenhaskim Tygodniu Mody

tekst: Sara
Won Hundred
Przeczytasz w 3 min

Wszechstronne i ponadczasowe kolekcje, przeskalowane sylwetki, skandynawski minimalizm, zwrócenie uwagi na detal w designie. W taki sposób można opisać projekty Won Hundred. Czym wyróżnia się nowa kolekcja marki, przygotowana na sezon jesień-zima 2024?

Won Hundred to kopenhaska marka modowa założona w 2004 roku przez Nikolaja Nielsena. Skandynawski brand wyróżnia wysokiej jakości rzemiosło, zrównoważona produkcja oraz pozyskiwanie tkanin w odpowiedzialny środowiskowo sposób. Wizją założyciela marki jest tworzenie trwałych unisexowych ubrań z dbałością o wyróżniający je design i poszanowaniem przyrody.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Answear.com – PL account (@answear)

„Cała produkcja jeansów odbywa się u zaufanych partnerów we Włoszech, przy użyciu wyłącznie bawełny organicznej i jest prana w jednych z najlepszych pralni w branży” – czytamy na oficjalnej stronie brandu.

Denimowa kolekcja Won Hundred

Sercem i duszą Won Hundred jest denim. Materiał ten definiuje DNA marki od początku jej istnienia. To właśnie denim stał się centralnym punktem tegorocznej, jubileuszowej kolekcji Surrender, zaprezentowanej na Kopenhaskim Tygodniu Mody.

Dla założyciela marki, Nikolaja Nielsena, nowa kolekcja to pełna nostalgii podróż do minionych lat oraz zaprezentowanie światu wiedzy i doświadczenia, jaką udało się zebrać Won Hundred w trakcie wieloletniej aktywności w branży modowej.

– Poświęciliśmy wiele czasu, aby zrozumieć, co reprezentuje Won Hundred. Teraz jesteśmy gotowi uwolnić pełen potencjał i wykorzystać go w kolekcji jesień-zima 2024, czerpiąc inspiracje z ostatnich dwóch dekad  pracy twórczej – wyjaśnia Nikolaj Nielsen.

Zdj. Copenhagen Fashion Week

Ekscytujący powrót do korzeni

– Zagłębiliśmy się w nasze modowe archiwa, aby na nowo wyobrazić sobie kultowe dżinsowe style, które były kluczowe we wczesnych fazach rozwoju marki – dodaje Nielsen, opowiadając o kolekcji Surrender.

Wybór denimu, jako materiału przewodniego w kolekcji, nie jest przypadkowy. Won Hundred od początku stawia na jeansowe minimalistyczne stylizacje. Denim jest bowiem tradycyjnie tkaniną unisexową, co doskonale wpisuje się w ideę marki.

Zdj. Copenhagen Fashion Week

Surrender to kolekcja, która wpasowuje się w zmieniający się krajobraz Tygodnia Mody w Kopenhadze. Do tej pory poświęcony głównie modzie damskiej, zaczyna coraz częściej pokazywać stylizacje męskie oraz płynne płciowo, odrzucając tradycyjny binarny podział. Pokaz kolekcji Won Hundred to ekscytujący powrót do korzeni minimalistycznej skandynawskiej mody i świeże, ciekawe spojrzenie na współczesną modę.

– Kolekcja Surrender kręci się wokół denimu, skóry, ale też pięknych płaszczy czy swetrów. Kolorystyka jest ograniczona i neutralna z akcentami kolorów zgaszonej pomarańczy czy kobaltu. W printach króluje minimalizm – głównie krata w różnych wariantach. Osobiście jestem ogromnym fanem Won Hundred. Cenię ich za jakość i ponadczasowość, co tym razem także udowodnili – mówi Łukasz Witek, główny stylista Answear.com.

Przeczytaj inne artykuły